Jak stosować tonik do twarzy?

03 listopad 2021
Autor:  Artykuł partnera
Jak stosować tonik do twarzy?

Aby pielęgnacja skóry rzeczywiście przynosiła nam efekty, przede wszystkim powinna być wieloetapowa. Co więcej, kosmetyki, z których korzystamy, powinny być używane zgodnie ze swoim źródłem przeznaczenia. W innym przypadku ich działanie będzie nieskuteczne, a my nie będziemy zadowoleni z uzyskanego efektu. Jednym z naprawdę istotnych etapów pielęgnacji skóry jest jej tonizacja. Sprawdź, w jaki sposób poprawnie stosować tonik do twarzy.

Czym jest tonik do twarzy?

Tonik do twarzy to produkt, który swoją konsystencją przypomina wodę, jednak jego właściwości są o wiele bardziej istotne. Jego zadaniem jest przede wszystkim przywrócenie naszej skórze właściwego poziomu pH. Dlaczego jest to tak istotne? Odczyn pH skóry w optymalnych warunkach jest kwaśny. W kontakcie z wodą i produktem oczyszczającym nasze pH zostaje zaburzone i staje się zasadowe. Zadaniem toniku jest więc przede wszystkim jego przywrócenie. Dzięki temu równowaga mikrobiomu skóry zostaje zachowana i znacznie łatwiej jest jej wchłonąć substancje aktywne zawarte np. w kremach do twarzy.

Właściwości toniku do twarzy

Tonik do twarzy poza przywróceniem naszej skórze optymalnego pH może pełnić również inne funkcje. Na rynku znajdziemy toniki do twarzy o działaniu:

  • łagodzącym;
  • przeciwtrądzikowym;
  • złuszczającym;
  • ujędrniającym;
  • nawilżającym;
  • przeciwstarzeniowym;
  • rozjaśniającym;
  • ściągającym.

Wybierając tonik do twarzy - Loreal bądź innej ulubionej marki - zawsze powinniśmy kierować się potrzebami swojej skóry. W innym przypadku jego działanie może okazać się po prostu nieskuteczne lub doprowadzić nawet do podrażnienia skóry (na przykład jeśli posiadamy cerę wrażliwą, a wybierzemy tonik o silnym działaniu złuszczającym).

Tonik do twarzy - jak prawidłowo go stosować?

Tonik do twarzy tak naprawdę stanowi podstawę każdej pielęgnacji. Niestety wiele osób pomija ten krok, uważając, że korzystanie z niego jest zbędne. To z kolei skutkuje zaburzeniem pH skóry, a nierzadko i pojawianiem się niedoskonałości. Kolejnym błędem w korzystaniu z toniku jest stosowanie go w formie płynu micelarnego. Tonik do twarzy oczywiście może usunąć resztki makijażu, zanieczyszczeń czy kosmetyków oczyszczających, jednak oczyszczanie skóry i jej demakijaż nie jest jego zadaniem.

Tonik do twarzy stosujemy zawsze na oczyszczoną skórę. W zależności od naszych potrzeb i przeznaczenia, możemy aplikować go rano, wieczorem, jak i w ciągu dnia. Tonik do twarzy możemy nakładać na wacik i delikatnie przemywać nim skórę. Innym zastosowaniem jest jego aplikacja w formie mgiełki - ten sposób bardzo dobrze sprawdza się do odświeżenia skóry w ciągu dnia. Tonik do twarzy można także delikatnie wklepać dłońmi w skórę.

Jak wybrać idealny tonik do twarzy?

Regularne korzystanie z toniku do twarzy jest niezbędne dla zachowania równowagi naszej skóry. Wybór tego typu produktów na rynku jest naprawdę obszerny, dlatego też wybierając tonik do twarzy, warto zastanowić się, czego potrzebuje nasza skóra. Jeśli jest pozbawiona blasku i matowa, dobrym rozwiązaniem będzie tonik o działaniu złuszczającym i rozjaśniającym. Jeśli obecne są na niej niedoskonałości, dobrze jest sięgnąć po produkt, który zawiera substancje aktywne o działaniu przeciwtrądzikowym.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u