Szybkie Nadania InPost

25 marzec 2022
Autor:  Artykuł partnera
Szybkie Nadania InPost

Paczkomaty® to jedna z najchętniej wybieranych form dostaw przesyłek na terenie naszego kraju. Firma kurierska InPost cały czas poszerza i doskonali swoją ofertę, umożliwiając klientom korzystanie z nowoczesnych rozwiązań. Do najczęściej docenianych elementów działalności InPost należą rozwijające się Szybkie Nadania. W poniższym artykule opisujemy, jak możesz nadać paczkę za pośrednictwem firmy kurierskiej InPost, jak zapakować rzeczy do wysyłki, jakie są rozmiary paczek i jakie korzyści płyną z Szybkich Nadań. Przekonaj się, jakie to proste i nadawaj paczki komfortowo razem z InPost. Dzięki Szybkim Nadaniom unikniesz oczekiwania na kuriera i nadasz swoje paczki do dowolnego miejsca w Polsce w zaledwie chwilę. Korzystaj z całodobowych Paczkomatów®, by twoje przesyłki sprawnie docierały do swoich adresatów.

Wysłanie paczki kurierem - najlepsze sposoby nadania przesyłki, tani kurier

W związku z dynamicznym rozwojem e-commerce w ostatnich latach zapotrzebowanie na wysyłkę paczek jest ogromne. Każdego dnia tysiące przesyłek przemierzają całą Polskę i nie tylko, by dotrzeć do swojego adresata. Dla klientów robiących zakupy przez internet sposób dostawy, jej koszt i szybkość mają ogromne znaczenie. Dlatego, jeśli jesteś właścicielem sklepu internetowego, koniecznie zadbaj o jak najwyższy poziom usług kurierskich w swojej firmie. Natomiast w przypadku osób indywidualnych, doskonałym rozwiązaniem są właśnie Szybkie Nadania InPost. Możesz teraz wysłać paczkę szybko i wygodnie. Szybkie Nadania to możliwość wysyłki bez kolejek i wypełniania skomplikowanych dokumentów. Wszystko możesz zrobić zaledwie w kilka chwil za pomocą jedynie swojego telefonu czy komputera. InPost oferuje kilka sposobów nadań – w Paczkomatach®, w PaczkoPunktach. Dostawy, niezależnie od formy nadania, także mogą być realizowane do skrytki, punktu odbioru lub na wskazany adres. Ceny nadań wynoszą od 12,99 do 19,99 złotych za paczkę. Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak nadać przesyłki kurierskie za pomocą Szybkich Nadań.

Nadanie paczki z InPost - instrukcja nadania przesyłki i korzyści

Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać paczkę do dowolnego miejsca w Polsce w jak najszybszy sposób, odwiedź stronę https://inpost.pl/wysylam. Znajdziesz tam przekierowania między Paczkomatem®, PaczkoPunktem i wskazanym adresem domowym w dowolnej, wybranej przez siebie konfiguracji. Pierwszym sposobem na wysyłanie paczek jest skorzystanie ze strony Szybkie Nadania InPost. Najpierw należy wybrać sposób dostawy, czyli to, jak zostanie nadana i dostarczona przesyłka. Następnie twoim oczom ukaże się formularz wysyłkowy. Tam konieczne będzie wskazanie rozmiaru paczki (o gabarytach dowiesz się w dalszej części artykułu) i uzupełnienie danych nadawcy i odbiorcy. Trzeba będzie wpisać takie informacje jak imię, nazwisko, adres mailowy, numer telefonu, a także adres domowy (jeśli wysyłamy pod wskazany adres), adres Paczkomatu® lub punktu odbioru. Po zaakceptowaniu wymaganych zgód strona przekieruje cię do płatności. Po uiszczeniu opłaty za usługę, na twój e-mail trafi specjalnie wygenerowana etykieta wysyłkowa. Konieczne jest jej wydrukowanie i umieszczenie na nadawanej paczce. Najlepiej zabezpieczyć ją przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym czy wilgocią i umieścić w przyldze kurierskiej lub zakleić przezroczystą taśmą. W zależności od wybranego sposobu nadania należy włożyć paczkę do Paczkomatu® czy dostarczyć do PaczkoPunktu. Oto jak prezentują się poszczególne gabaryty przesyłek, które można wysłać za pośrednictwem Szybkich Nadań:

  • gabaryt A: maksymalne wymiary - 8 cm x 38 cm x 64 cm, maksymalna waga - 25 kg;
  • gabaryt B: maksymalne wymiary - 19 cm x 38 cm x 64 cm, maksymalna waga - 25 kg;
  • gabaryt C: maksymalne wymiary - 41 cm x 38 cm x 64 cm, maksymalna waga - 25 kg.

Pamiętaj, aby wszystkie przesyłki pakować w taki sposób, by zabezpieczyć zawartość przed ewentualnym uszkodzeniem. Warto korzystać z pudełek z odzysku oraz z wypełniaczy. Łatwa wysyłka jest możliwa także za pośrednictwem aplikacji InPost Mobile. Warto mieć ją zainstalowaną na swoim smartfonie, ponieważ ułatwia nie tylko wysyłkę, ale także odbieranie paczek z Paczkomatu®. Aby skorzystać z opcji Szybkiego Nadania, należy uruchomić aplikację InPost Mobile, a następnie kliknąć strzałkę z napisem Nadaj u dołu ekranu. Spowoduje to otwarcie formularza wysyłkowego, który wygląda bardzo podobnie do tego na stronie Szybkie Nadania. Najpierw należy wybrać typ nadania, a następnie określić rozmiar przesyłki. Po uzupełnieniu tych informacji ukaże się formularz z miejscem na dane odbiorcy. Wpisz tam jego imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail i wskaż miejsce, do którego ma dotrzeć przesyłka. Może to być Paczkomat®, PaczkoPunkt oraz konkretny adres, na który zostanie przywieziona przez kuriera osobiście. Później wymagane będzie opłacenie usługi, a po zatwierdzeniu płatności na ekranie smartfona ukaże się kod QR oraz 9-cyfrowy kod nadania. Jeśli wybrałeś przesyłkę nadawaną w Paczkomacie®, udaj się do wybranego urządzenia i skorzystaj z którejś z dwóch opcji – wpisz na ekranie maszyny wygenerowane cyfry lub zeskanuj kod QR. Uchylą się wtedy drzwiczki skrytki, do której będzie można włożyć przesyłkę. Po umieszczeniu paczki w Paczkomacie® dokładnie zamknij urządzenie. W przypadku korzystania z aplikacji InPost Mobile nie jest konieczne drukowanie etykiety wysyłkowej.

Jakie korzyści płyną z Szybkich Nadań InPost? Aby wysłać paczkę szybko i wygodnie nie jest potrzebne żadne konto, a najważniejszą część pełni intuicyjny i łatwy do wypełnienia formularz. Nie trzeba czekać ani w kolejkach, ani na przyjazd kuriera do domu. Nie ma także potrzeby kontaktować się bezpośrednio z kurierem, a wszystko da się załatwić online. Szybkie przesyłki kurierskie InPost pozwalają zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki temu, że Paczkomaty® są czynne całodobowo, przesyłkę można nadać w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu w kraju. Urządzenia znajdują się aktualnie w mnóstwie miejscowości, także tych niewielkich. Do uzupełnienia formularza nadania wystarczą jedynie najważniejsze dane adresowe i wymiary przesyłki. Za pośrednictwem Paczkomatu® można wysłać naprawdę spore paczki, które ważą nawet do 25 kg. Jeśli korzystasz z Szybkich Nadań, możesz łatwo sprawdzać status wysłanej paczki bez konieczności kontaktu z kurierem. Wszystkie nadawane przesyłki znajdziesz w aplikacji InPost Mobile czy na e-mailu. Dzięki temu wiesz, czy zostały już odebrane przez kuriera i na jakim etapie podróży się znajdują. Jeśli zastanawiasz się, co spotyka przesyłki, które nie są odbierane, nie musisz się niczego obawiać. Gdy wysłana do Paczkomatu® paczka nie trafi w ręce odbiorcy, zostanie przewieziona przez kuriera do pobliskiego oddziału. Jak widzisz, wysyłając przesyłki za pomocą Szybkich Nadań, zyskujesz czas i pieniądze. Oczekiwanie na kuriera w domu, wyższy koszt i długość trwania procesu są bardzo łatwe do ominięcia. Dzięki Szybkim Nadaniom możesz zostać swoim własnym kurierem i nadawać przesyłki, kiedy tylko chcesz.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u