Pościg za przestępcą koło Świebodzina. Usłyszał 18 zarzutów m.in. za narkotyki (ZDJĘCIA)

25 marzec 2022
Autor: 
Pościg za przestępcą koło Świebodzina. Usłyszał 18 zarzutów Fot. KPP Świebodzin

Policyjny pościg koło Świebodzina. 34-latek uciekł autem, pieszo, a później wpław. Mężczyznę udało się zatrzymać - usłyszał już osiemnaście zarzutów.

W ostatnim czasie na terenie województwa lubuskiego doszło do serii kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Były wykonywane różnymi pojazdami, lecz szybko okazało się, że za wszystkim stoi jeden mężczyzna. Według ustaleń policjantów miał on się ukrywać w lasach w rejonie Świebodzina.

Pościg za przestępcą

Działania operacyjne pozwoliły ustalić miejsce przebywania 34-latka. W akcji zatrzymania mężczyzny brali udział m.in. świebodzińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego.

- Mężczyzna na widok policjantów zaczął uciekać. Podczas pościgu o mało nie doprowadził do dachowania swojego pojazdu. W pewnym momencie porzucił auto i rozpoczął ucieczkę pieszo. Następnie rzucił się do ucieczki wpław przez pobliski staw - relacjonuje asp. Marcin Ruciński, rzecznik policji w Świebodzinie.

Ostatecznie mężczyznę udało się zatrzymać. Funkcjonariusze znaleźli przy nim amfetaminę.

Usłyszał 18 zarzutów

34-latek przyznał się do wszystkich osiemnastu zarzutów. Te dotyczyły np. trzynastokrotnego złamania zakazu prowadzenia pojazdów, dziesięciu kradzieży paliwa oraz posiadania środków odurzających. Ponadto mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności.

- Część czynów popełnił, będąc w warunkach recydywy, w związku z czym grozi mu wyższy wymiar kary - dodaje asp. Ruciński.

Przeczytaj też: Ruszył sezon pożarowy w lasach. Ściółka jest sucha, a samoloty gaśnicze w gotowości (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u