Tego nie zapomnisz - tunel aerodynamiczny

01 kwiecień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Tego nie zapomnisz - tunel aerodynamiczny

Nie da się ukryć, że swobodne spadanie jest ciekawym i intrygującym procesem, którego nie możemy na co dzień doświadczyć. W czasie lotu w tunelach aerodynamicznych jest to nie tylko w pełni możliwe, ale też możemy z łatwością nauczyć się wielu ciekawych akrobacji, czy też przygotować do prawdziwego skoku ze spadochronem. Czym dokładnie jest tunel aerodynamiczny i kto może z niego skorzystać?

    1. Czym jest tunel aerodynamiczny?
    2. Tego nie zapomnisz tunel aerodynamiczny
    3. Kto może skorzystać z zabawy w tunelu aerodynamicznym?

Czym jest tunel aerodynamiczny?

Swobodny spadek w tunelu aerodynamicznym to zdecydowanie rozrywka ekstremalna dla osób żądnych wrażeń, ale jeszcze niekoniecznie chcących spadać z prawdziwym spadochronem. Lot w tunelu aerodynamicznym jest możliwy dzięki turbinom, które generują zwarty strumień powietrza zdolny unieść nas ponad podłogę. Pierwotnie tunele były przeznaczone do badań, na przykład na potrzeby lotnictwa, testowania rakiet czy samochodów. Obecnie jest to również rodzaj ekstremalnej rozrywki przeznaczony dla każdej osoby, która fizycznie da radę podołać postawionemu przed nią wyzwaniu.

Tego nie zapomnisz tunel aerodynamiczny

Tunel aerodynamiczny ma nie tylko wydźwięk rozrywkowy. Możemy z jego pomocą nauczyć się układać ciało w powietrzu, co jest bardzo przydatne zanim zdecydujemy się podejść do prawdziwych skoków spadochronowych czy też skydivingu. Prędkość strumienia powietrza dostosowuje się zarówno do wagi uczestnika, jak i jego doświadczenia - dla osób początkujących zwykle jest to przedział od 0 do 200 km/h, chociaż wiele tuneli jest w stanie wygenerować pęd powietrza wielkości nawet 320 km/h. Przed lotem zostaniemy również nauczeni stabilnego utrzymywania pozycji ciała oraz tego, jak komunikować się z naszym instruktorem - ze względu na hałas rozmowa nie jest najskuteczniejszą formą podczas tej atrakcji.

Kto może skorzystać z zabawy w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne nie wymagają od nas większego przygotowania - warto zadbać o to, by ubrać się w wygodne i komfortowe dla nas ubranie, a także związać włosy, jeżeli mamy bujną fryzurę. Przed samym lotem należy również zdjąć biżuterię, zegarek i wszystkie inne drobiazgi, które moglibyśmy "stracić" podczas zabawy. Przeciwwskazaniem do wizyty w tunelu jest waga powyżej 130 kilogramów oraz problemy z kręgosłupem uniemożliwiające bezpieczne wygięcie się w łuk. Z atrakcji nie powinny korzystać także osoby zmagające się z chorobami neurologicznymi, problemami z sercem oraz kobiety w ciąży.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u