Przeszczep włosów w Turcji - przewodnik

05 maj 2022
Autor:  Artykuł partnera
Przeszczep włosów w Turcji - przewodnik

Wypadanie włosów może być udręką dla większości ludzi, a zabieg przeszczepu włosów w Turcji jest najczęstszą, a jednocześnie najskuteczniejszą procedurą radzenia sobie z tym problemem. Przeszczep włosów jest przeprowadzany przy minimalnej interwencji chirurgicznej. Z zabiegu mogą skorzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Celem niniejszego artykułu jest przekazanie wszystkich informacji na temat transplantacji włosów w Turcji i jej procesu.

Dlaczego dochodzi do wypadania włosów?

Wypadanie włosów może być tymczasowe lub trwałe i ma wiele przyczyn. Jedną z najważniejszych jest genetyka. Poza tym istnieją inne powody wypadania włosów takie jak:

  • Zmiany hormonalne
  • Niezdrowa dieta
  • Stres
  • Nadmierny przyrost i utrata masy ciała
  • Leki stosowane w chorobach tarczycy
  • Leki stosowane podczas chemioterapii i radioterapii

Istnieją różne rodzaje wypadania włosów u kobiet i mężczyzn. Do najczęstszych należy wypadanie włosów typu męskiego, które nazywamy łysieniem androgenowym. Jest to typ utraty włosów obserwowany u 90% mężczyzn. Inne rodzaje wypadania włosów to: łysienie plackowate, androgenowe typu żeńskiego, polekowe, telogenowe, anagenowe, bliznowaciejące.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to bezbolesny zabieg chirurgiczny, w którym pobiera się mieszki włosowe z tyłu i boków głowy, zwanymi "miejscem dawczym" i przeszczepia się do miejsc pozbawionych włosów, zwanych "miejscem biorczym".

Jak przebiega przeszczep włosów?

Zasady stosowane w transplantacji włosów są następujące:

  • Pobieranie mieszków włosowych
  • Otwarcie kanałów
  • Przeszczepianie mieszków włosowych

Jakie są rodzaje przeszczepów włosów w Turcji?

W transplantacji włosów w Turcji stosuje się więcej niż jedną technikę. Szczegółowe informacje o tych metodach znajdują się poniżej:

Czym jest technika przeszczepu włosów FUE?

Przeszczep włosów przeszedł długą drogę, ale dopiero w połowie lat 90. rozpoczął przybierać formę podobną do współczesnych technik transplantacji włosów. Przeszczep włosów w Turcji zaczął być wówczas wykonywany technikami, które są dziś praktykowane na całym świecie. Przeszczepy włosów wykonywane metodą FUT w latach dziewięćdziesiątych zostały wyparte przez metodę FUE. Do dziś zabieg przeszczepu włosów metodą FUE jest powszechnie stosowany na całym świecie i uważany za najskuteczniejszą metodę walki z łysieniem.

Wyjątkową i najczęściej stosowaną procedurą w transplantacji włosów jest technika FUE.

W przeszczepie włosów metodą FUE podczas ekstrakcji mieszków włosowych nie wykonuje się wycinania paska skóry głowy i nie zakłada się szwów. Grafty pobierane są pojedynczo z obszaru dawczego, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszcza w miejscach biorczych.

Główną zaletą stosowania techniki transplantacji włosów FUE jest to, że nie pozostawia ona blizn, a czas rekonwalescencji jest zdecydowanie krótszy niż w metody przeszczepu włosów FUT. W wyniku rozwoju technologii i zdobytym doświadczeniu lekarzy i techników medycznych w przeszczepie włosów metodą FUE wzrosła również efektywność i bezpieczeństwo.

Zabieg trwa od 4 do 8 godzin. Podczas jednej sesji można przeszczepić aż do 5000 graftów w zależności od możliwości dawczych.

Czym jest technika przeszczepu włosów DHI?

Mieszki włosowe w przeszczepie włosów metodą DHI są przeszczepiane w tym samym czasie co otwieranie kanalików, więc pozostają poza ciałem przez krótki czas. Pozwala na większą kontrolę odpowiedniego kąta i kierunku wzrostu włosów.

Zabieg ten wykonuje się specjalnym implantatorem zwanym piórem Choi. Jest to metoda, która nie tworzy blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż przy metodzie przeszczepu włosów FUE.

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy, czyli tył i boki skóry głowy.

Przeszczep włosów DHI wymaga większego doświadczenia i precyzji od osoby wykonującej zabieg niż inne metody.

Dlaczego Turcja powinna to dobry kierunek do przeszczepu włosów?

Turcja jest jednym z najsilniejszych krajów w branży przeszczepów włosów. Turcję, jak i Stambuł wyróżniają:

Zaawansowane techniki przeszczepu włosów

W Turcji specjaliści korzystają z technik przeszczepu włosów DHI lub FUE, które wyróżniają krótki czas rekonwalescencji, brak widocznych blizn i szybszy powrót do życia codziennego, jak i pracy, a ponadto podczas zabiegu nie stosuje się ostrzy chirurgicznych ani szwów.

Obie techniki przeszczepu włosów nie powodują infekcji. Zabiegi przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, zatem pacjenci nie odczuwają bólu podczas przeszczepu włosów. Metody te zapewniają bardziej naturalne efekty po transplantacji włosów i zwiększają pewność siebie.

Oszczędności kosztów przeszczepów włosów

Ceny przeszczepu włosów w Turcji są znacznie niższe w porównaniu do wielu krajów na całym świecie. Na przykład ceny za sam zabieg w USA wahają się od 3000 do 10500 euro, w Polsce od 4000 do 6000 euro, w Niemczech od 5000 do 7500 euro, w Czechach od 4000 do 8000 euro. Ceny przeszczepu włosów w Turcji wraz z całym pakietem hotelu, leków i kosmetyków, czy transferów z lotniska do kliniki i hotelu wahają się między 2499 euro do 3199 euro, przy jednoczesnej wysokiej jakości usług w klinice oraz wiedzy lekarzy i personelu, który przeprowadza zabieg przeszczepu włosów.

Atrakcje turystyczne, gościnność i lokalizacja

Znani ze swojej gościnności i hojności, Turcy przez lata przyjmowali wielu podróżników i turystów. Turcja oferuje niesamowite atrakcje i widoki turystyczne. Ponieważ Turcja jest geograficznie położona blisko krajów europejskich, bo na dwóch kontynentach - europejskim i azjatyckim, lot jest potencjalnie krótki, trwa tylko od 2 do 3 godzin. Dlatego dostęp do tego obszaru jest dla wielu osób łatwy. Duża część osób przyjeżdża do kraju na zabiegi chirurgiczne.

Specjaliści od transplantacji włosów

Istnieje duża liczba techników i lekarzy od przeszczepów włosów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w swoich dziedzinach i mają dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii i technik leczenia. Ze względu na ogromne zainteresowanie zabiegami w Turcji personel medyczny wciąż się szkoli i szuka nowych rozwiązań.

Pakiety all inclusive

Ponieważ konkurencja w tym popularnym kraju przeszczepu włosów jest zacięta, pacjentom oferuje się wiele korzyści. Pacjenci mają zapewniony transport lotnisko-hotel, bilety lotnicze czy zakwaterowanie w dobrych hotelach. Kosmetyki oraz leki pozabiegowe, kapelusz ochronny przed słońcem, a także opaskę uciskową chroniącą przed obrzękiem. Wszystkie pakiety all inclusive są dostosowane do indywidualnych potrzeb Pacjentów.

Jakie są powikłania związane z przeszczepem włosów?

Przeszczep włosów, jak we wszystkich interwencjach medycznych, wiąże się z pewnym ryzykiem, jeśli nie jest wykonywany w odpowiednich warunkach lub nie są przestrzegane przez pacjenta zalecenia pozabiegowe. Jednak powikłania są bardzo rzadkie, gdy przeszczep włosów jest wykonywany przez doświadczony personel, w warunkach szpitalnych. Skutki uboczne takie jak ból głowy, obrzęk i opuchlizna po przeszczepie włosów są zwykle niewielkie i ustępują w ciągu kilku tygodni. Większość pacjentów po zabiegu czuję się dobrze i szybko wraca do pełni sił.

Jaki jest sukces transplantacji włosów w Turcji?

Dzięki najnowszej innowacyjnej technologii transplantacji włosów rekonwalescencja jest osiągana w krótkim czasie. W przypadku, gdy dana osoba nie ma problemów medycznych i stosuje się do wszystkich zaleceń lekarza, wskaźnik sukcesu wynosi 97%.

Wzrost włosów jest obserwowany już po dwóch tygodniach od zabiegu. Pod koniec 6 miesiąca widać pierwsze dobre rezultaty przeszczepu włosów. Po upływie roku obserwuje się ostateczne efekty w pierwszych strefach skóry głowy, natomiast po 18 miesiącach uzyskujemy ostateczny efekt przeszczepu włosów.

Podsumowanie przeszczepu włosów w Turcji z Meditravel

Darmowa konsultacja: na stronie www.meditravel.pl pacjent wypełnia formularz, w którym przesyła 5 zdjęć: przód, tył, prawy oraz lewy profil, a także korona głowy

Przygotowanie: po przybyciu pacjenta do Turcji, kierowca zawozi Pacjenta prosto do kliniki na badania krwi, które trwają około 10 minut. Po badaniach Pacjent odwieziony jest do hotelu, gdzie następuje zakwaterowanie i czas wolny.

Dzień zabiegu: Należy udać się do kliniki o wyznaczonej godzinie, która zostanie podana dzień wcześniej przez wiadomość sms.

Po przybyciu do kliniki przeprowadzany jest proces wyznaczenia linii przeszczepu włosów, oceniany jest obszar dawczy i biorczy pacjenta, podana zostaje ostateczna liczba graftów, zostają omówione wszystkie procedury związane z zabiegiem, wydane leki do stosowania po zabiegu oraz zostaje podpisana zgoda na zabieg przeszczepu włosów.

Kolejnym etapem jest przygotowanie do zabiegu przeszczepu włosów. Zostaje przygotowana głowa pacjenta do zabiegu oraz przebranie w strój zabiegowy.

Zabieg zaczyna się podaniem znieczulenia miejscowego. Jest to najbardziej niekomfortowa część zabiegu. Następnie technicy medyczni pobierają grafty z obszaru dawczego.

Wyodrębnione pęcherzyki z gruczołami łojowymi są przygotowywane w odpowiednim środowisku w celu uniknięcia utraty żywotności przed wszczepieniem ich do obszaru biorczego.

Następnie technicy podają znieczulenie miejscowe na całą głowę, gdzie zostają otwierane kanały, a następnie wszczepiane są pobrane grafty. W dalszym etapie zabiegu znieczulenie zostaje dodawane jeżeli zachodzi taka potrzeba.

Po zakończonym zabiegu przeszczepu włosów Pacjent zostaje odwieziony do hotelu.

Kolejnego dnia Pacjent odbywa wizytę kontrolną w klinice. W czasie kontroli zostaje ściągnięty opatrunek, umyta głowa, a następnie założona opaska uciskowa, która ma na celu uchronić przed obrzękiem. Pacjent otrzymuje kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy.

Pielęgnacja pooperacyjna: Czas rekonwalescencji trwa około 11 dni. W tym okresie bardzo ważne jest, aby wykonać cykl mycia głowy z dodatkową uwagą i według zaleceń otrzymanych w klinice, ponieważ zarówno miejsca dawcze, jak i biorcze będą wrażliwe, a niewłaściwe mycie skóry głowy może uszkodzić przeszczepione grafty.

Skórę głowy należy chronić przed słońcem do 6 miesięcy po zabiegu. Przed wyjściem należy zakładać kapelusz ochronny, który pacjent otrzymał w klinice. Powinno się unikać pocenia się przez pierwsze 14 dni od zabiegu przeszczepu włosów, a wysiłku fizycznego minimum miesiąc. Zalecane jest spanie z lekko uniesioną głową. Należy zrezygnować z palenia tytoniu i picia alkoholu, a także pić minimum 2 litry wody i jeść pełnowartościowe produkty.

Jeżeli masz wątpliwości lub pytania związane z przeszczepem włosów w Turcji, skontaktuj się z Meditravel. Doświadczony zespół konsultantów chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u