Falubaz Zielona Góra spadł z PGE Ekstraligi. Prezes: nie zakładaliśmy takiego scenariusza

22 sierpień 2021
Autor: 
Falubaz Zielona Góra spadł z PGE Ekstraligi Fot. Redakcja, zuzel.falubaz.com

PGE Ekstraliga. Falubaz Zielona Góra po 15 latach żegna się z najlepszą ligą żużlową. Drużyna spadła do 1 ligi. - Zabrakło sportowego szczęścia - mówi prezes klubu.

Koniec rundy zasadniczej w PGE Ekstralidze. Falubaz Zielona Góra spadł do 1 ligi. Takiego rozstrzygnięcia chyba niewielu się spodziewało. O wszystkim zadecydował mecz ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz vs Eltrox Włókniarz Częstochowa. Drużyna z Grudziądza wygrała 48:42.

"Nie zakładaliśmy takiego scenariusza"

Falubaz Zielona Góra żegna się z Ekstraligą po 15 latach.

- W tym sezonie Falubaz dysponował określonym potencjałem. Nie zakładaliśmy takiego scenariusza. To był sezon nie tyle przegranych meczów, tylko meczów, których nie udało nam się wygrać. To jest m.in. mecz w Zielonej Górze z Lublinem, Lesznem i Częstochową - mówił w czwartek Wojciech Domagała, prezes Falubazu Zielona Góra.

Jak podkreślał włodarz klubu, w tym sezonie zabrakło sportowego szczęścia i aby drużyna jechała w optymalnej sile przez część sezonu. - Zawsze brakowało zawodników, którzy nie jechali na 175 procent. Zawsze brakowało ogniwa - komentował.

"Plan B? Powrócić do Ekstraligi"

Od dziś głównym celem Falubazu będzie powrót do najlepszej ligi żużlowej. - Chcemy budować drużynę sportowo tak jak w 2009, kiedy Falubaz odzyskiwał koronę - wskazywał prezes.

W ostatnim czasie kibice drużyny kierowali nieprzychylne opinie w stronę zarządu Falubazu Zielona Góra. Włodarz odpowiedział na nie krótko:

- Trudno jest ocenić słowa osób, których nie ma z nami. Zapraszam zawsze mile widzianych kibiców, aby zobaczyli, jak funkcjonujemy i wtedy niech przedstawią konkretne twierdzenia co źle funkcjonuje - podkreślał Wojciech Domagała.

Przeczytaj też: Patryk Dudek awansował do Grand Prix 2022. Żużlowiec Falubazu wraca do światowego ścigania


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u