Silne opady deszczu w regionie. Strażacy wyjeżdżają do lokalnych podtopień!

23 sierpień 2021
Silne opady deszczu w regionie. Strażacy wyjeżdżają do lokalnych podtopień! Redakcja/Archiwum

Zgodnie z prognozami pogody na ziemi lubuskiej występują miejscami intensywne opady deszczu. Strażacy odnotowują zgłoszenia dotyczące lokalnych podtopień.

Ostrzeżenia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej się sprawdziły. W województwie lubuskim występują opady deszczu, które lokalnie są bardzo intensywne i powodują podtopienia. W kolejnych godzinach sytuacja nie ulegnie poprawie.

Dalsza część artykułu pod reklamą

Już od wczesnych godzin porannych strażacy wyjeżdżają do zdarzeń związanych z zalaniami oraz powalonymi drzewami. Chwilę po godzinie 4:30 zielonogórscy strażacy zaczęli odbierać zgłoszenia od mieszkańców.

Na ulicy Zdrojowej w Zielonej Górze oraz w Droszkowie strażacy musieli usunąć powalone drzewa. W Ochli przy ulicy Żagańskiej doszło do zalania garażu. Silne opady deszczu przyczyniły się także do zalania posesji w Drzonkowie.

W Rzepinie doszło do zalania ul. Boh. Westerplatte, niektórzy kierowcy zgubili w tym miejscu tablice rejestracyjne od swoich pojazdów. - Tablice będzie można odebrać na Komisariacie Policji w Rzepinie. - piszą strażacy ochotnicy z Rzepina.

Czytaj też - Falubaz Zielona Góra spadł z PGE Ekstraligi. Prezes: nie zakładaliśmy takiego scenariusza


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u