Pożar pustostanu w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza (ZDJĘCIA)

23 sierpień 2021
Autor: 
Pożar pustostanu w Zielonej Górze Redakcja

Trzy zastępy straży pożarnej wysłano do pożaru pustostanu w Zielonej Górze. Trwa akcja gaśnicza.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w poniedziałkowe przedpołudnie, 23 sierpnia, po godzinie 10:00. W budynku pustostanu przy ulicy Osadniczej wybuchł pożar, z okien wydobywał się dym. Na miejsce zadysponowane zostały trzy zastępy straży pożarnej.

Dostęp do środka pustostanu jest ograniczony, drzwi oraz okna były zablokowane przez płyty wiórowe. Strażacy musieli zniszczyć część zabezpieczeń, aby dostać się do wnętrza obiektu i skutecznie prowadzić akcję gaśniczą. 

Dalsza część tekstu pod reklamą

W trakcie działań wewnątrz budynku strażacy odnaleźli kota. Zwierzę zostało natychmiast ewakuowane na zewnątrz, gdzie otrzymało pomoc w postaci terapii tlenowej. Po chwili kot odzyskał świadomość, niedługo trafi do zielonogórskiego schroniska, gdzie będzie wracał do pełnej sprawności.

Teren akcji zabezpieczają patrole policji. Ulica Osadnicza jest całkowicie zablokowana. Trwa gaszenie pożaru.

Przeczytaj też: Falubaz Zielona Góra spadł z PGE Ekstraligi. Prezes: nie zakładaliśmy takiego scenariusza


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u