Sukces zielonogórzanina na Mistrzostwach Świata FAI Modeli Kosmicznych w Rumuni

19 listopad 2021
Autor: 
Sukces zielonogórzanina na Mistrzostwach Świata FAI Modeli Kosmicznych w Rumuni Aeroklub Ziemi Lubuskiej

Na początku października w rumuńskim Buzau odbyły się Mistrzostwa Świata FAI Modeli Kosmicznych. Finalnie Polacy zdobyli  29 medali! Wśród zwycięzców Leszek Małmyga. 

W rozgrywkach udział wzięło 188 zawodniczek i zawodników z 18 państw. W tym roku po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata Modeli Kosmicznych startowały kobiety i często były lepsze od panów! 

Ogromnym sukcesem może poszczycić się modelarz z Aeroklubu Ziemi Lubuskiej Leszek Małmyga. Mistrzostwa zakończył z imponującą liczbą medali bo aż 7, w tym 3 złote:

 • Złoty medal i tytuł indywidualnego Mistrza Świata w konkurencji S6A
 • Srebrny medal i tytuł indywidualnego Wicemistrza Świata w konkurencji S8E/P
 • Brązowy medal i tytuł indywidualnego II Wicemistrza Świata w konkurencji S9A
 • Złoty medal i tytuł drużynowego Mistrza Świata w konkurencji S6A
 • Złoty medal i tytuł drużynowego Mistrza Świata w konkurencji S8E/P
 • Srebrny medal i tytuł drużynowego Wicemistrza Świata w konkurencji S4A
 • Srebrny medal i tytuł drużynowego Wicemistrz Świata w konkurencji S1B 

To nie wszystkie sukcesy modelarza. W lipcu, podczas Mistrzostw Polski Modeli Kosmicznych, zorganizowanych przez Centralną Szkołę Szybowcową w Lesznie<, Leszek Małmyga zdobył 5 medali:

 • Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji S8E/P
 • Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski w konkurencji S3A
 • Brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski w konkurencji S4A
 • Brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski w konkurencji S6A
 • Brązowy medal i tytuł II wicemistrza Polski w konkurencji S9A 

- Taka liczba otrzymanych medali w swojej karierze mówi sama za siebie – mamy w klubie Mistrza - mówi dyrektor Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, Artur Haładyn. 

Leszek Małmyga został powołany do modelarskiej kadry narodowej w 2000 roku. Opanowane umiejętności oraz bogate doświadczenie spowodowały, że w 2013 roku wybrano go na przewodniczącego sekcji modelarskiej Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Jest, trenerem Aeroklubu Polskiego, organizatorem wielu krajowych i międzynarodowych zawodów sportowych w modelarstwie lotniczym, wychowawcą modelarskich kadr lotniczych. 

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u