Gorzowski stadion przed modernizacją

09 kwiecień 2022
Autor: 
Gorzowski stadion przed modernizacją Pinterest

Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

Niedługo powstanie koncepcja modernizacji stadionu. Poprzedzają ją wizje lokalne, oględziny, analizy dokumentów i konsultacje ze specjalistami. Inwestycja będzie realizowana etapami.

Jak informuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Gorzowie Wlkp. nowy stadion piłkarski powinien spełniać wymogi licencyjne dla rozgrywek minimum II ligi piłki nożnej, z możliwością podwyższenia ich do pierwszej ligi. Powinien posiadać widownię na około 8 do 10 tys. widzów, wyodrębnione miejsca dla VIP-ów oraz niezbędną infrastrukturę w postaci szatni z natryskami dla zawodników, trenerów i sędziów. Powinien posiadać pomieszczenia gospodarcze i magazynowe, a także pomieszczenia mogące służyć na sale konferencyjne, lokale gastronomiczne czy sklepy itp.

Należy też zaplanować miejsca parkingowe wokół stadionu, wykorzystując do tego teren należący do obecnej infrastruktury stadionu.

Wizje, oględziny, konsultacje i analizy oględzin stadionu prowadzą do opracowania i uzgodnienie koncepcji modernizacji stadionu. Jej rozpoczęcie mogłoby nastąpić w kolejnych latach. Ze względu na przewidywane wysokie koszty modernizacji obiektu powinno się to odbyć poprzez etapowanie realizacji inwestycji.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji modernizacji stadionu zostanie ogłoszony w kwietniu lub maju br.

Czytaj także: 3,5 miliona złotych na sport i turystykę dla lubuskich samorządów. Zobacz, co powstanie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

 • Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Stadion w Gorzowie zmienia oblicze!

  Dobre wiadomości do Gorzowa Wlkp. Samorząd województwa przekazał 1 mln zł na modernizację stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego.

 • Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Nietrzeźwy rowerzysta zderzył się... z zaparkowanym radiowozem

  Niecodzienny przebieg miała interwencja drezdeneckich policjantów w Pławinie (gm. Stare Kurowo).

 • Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni mecz w ramach II Ligi Futsalu. Lider tabeli PKM Zachód Persa AZS UZ Zielona Góra podejmie na własnym boisku trzeci w tabeli SPN Paolo Gorzów Wielkopolski.

 • Spotkanie z grami planszowymi

  Spotkanie z grami planszowymi

  Zapraszamy na kolejne spotkanie z nowoczesnymi grami planszowymi. Gry strategiczne, ekonomiczne, towarzyskie, karciane, familijne, dla dzieci. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Przychodzimy ze swoimi “planszówkami” lub bez.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u