Falubaz Zielona Góra - Start Gniezno. Zielonogórzanie z problemami, Gniezno pokazało siłę (ZDJĘCIA)

10 kwiecień 2022
Autor: 
Falubaz Zielona Góra - Start Gniezno. Remis na inaugurację Redakcja

Ruszyła eWinner 1 Liga. Mecz Stelmet Falubaz Zielona Góra - Aforti Start Gniezno zakończył się remisem. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatnim biegu.

W niedzielę, 10 kwietnia, punktualnie o godzinie 14:00 Stelmet Falubaz Zielona Góra podjął na własnym torze drużynę Aforti Start Gniezno. Przed meczem to zielonogórzanie byli zdecydowanym faworytem spotkania, lecz ekipa z Gniezna pokazała swoją siłę.

Pierwszy bieg zaczął się upadkiem Oskara Fajfera, ale w powtórce zawodnik nie był już do złapania i zakończył jazdę na pierwszym miejscu, czym dał prowadzenie swojej drużynie. Kolejne gonitwy dosłownie trzymały się zasady "oko za oko, ząb za ząb". Bieg juniorski dał prowadzenie dla Falubazu, jednak trzecia gonitwa była już na korzyść drużyny z Gniezna.

W szóstym wyścigu dała znać o sobie pogoda. W czasie gonitwy intensywnie zaczął padać już deszcz z gradem, co spowodowało przerwanie zawodów na około pół godziny. Gdy nad Zieloną Górę wyszło słońce, ruszyło dalsze ściganie. Zmagania cały czas były zacięte.

Przed biegami nominowanymi wynik spotkania wynosił 38:38. W czternastym wyścigu dobrze zaprezentował się Krzysztof Buczkowski, który przywiózł trzy punkty, jednak Jan Kvech zakończył gonitwę na ostatnim miejscu. To oznaczało tylko jedno - wszystko rozstrzygnie się w ostatnim biegu. Ten również zakończył się remisem.

Falubaz Zielona Góra z problemami, Start Gniezno pokazuje siłę

Pierwsze spotkanie pokazało, że eWinner 1 Liga nie będzie łatwa dla Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Lubuska drużyna była przecież zdecydowanym faworytem meczu, ale jak widać tylko na papierze. Spore problemy miał dziś Piotr Protasiewicz, który na własnym torze zdobył zaledwie dwa punkty. Najlepszy wynik (11 punktów) wykręcił Rohan Tungate, lecz zawodnik miał też trudności z jazdą.

Zawodnicy Aforti Start Gniezno godnie stawiali dziś solidny opór. W trakcie zawodów brylowali przede wszystkim Oskar Fajfer oraz Michael Jepsen Jensen, którzy dobrze spasowali się do zielonogórskiego toru.

Następny mecz Stelmet Falubaz Zielona Góra rozegra 23 kwietnia. Wówczas zielonogórzanie zmierzą się z Trans MF Landshut Devils.


Stelmet Falubaz Zielona Góra - Aforti Start Gniezno 45:45

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Jan Kvech - 6+1 (0,2,1*,3,0), Krzysztof Buczkowski - 10+1 (3,1*,2,1,3), Rohan Tungate - 11 (2,2,2,3,2), Piotr Protasiewicz - 2+1 (t,0,-,2*), Max Fricke - 9+1 (2,3,3,0,1*), Fabian Ragus - 2 (1,1,d), Dawid Rempała - 5 (3,0,1,1), Damian Pawliczak - 0 (w)

Aforti Start Gniezno: Antonio Lindbaeck - 6 (1,2,0,1,2), Ernest Koza - 7+1 (1,0,3,2,1*), Oskar Fajfer - 14 (3,3,2,3,3), Szymon Szlauderbach - 2 (t,1,1,0), Michael Jepsen Jensen - 11+1 (3,3,3,2*,0), Marcel Studziński - 5 (2,2,1), Mikołaj Czapla - 0 (0,0,0,0)

Przeczytaj też: Pijany policjant rozbił nieoznakowane BMW. Ma ponad 2 promile alkoholu (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u