Falubaz Zielona Góra zwycięża z Wybrzeżem Gdańsk 47:43. Nie było łatwo, ale się udało! (FOTORELACJA)

01 maj 2022
Falubaz Zielona Góra zwycięża z Wybrzeżem Gdańsk 47:43. Nie było łatwo, ale się udało! Redakcja

Kilka tygodni po inauguracji sezonu i pierwszym wyścigu na W69 w Zielonej Górze. Dziś zielonogórscy fani czarnego sportu znów mogli podziwiać zmagania Falubazu na własnym stadionie.

W niedzielę, 1 maja o godzinie 14 Stelmet Falubaz Zielona Góra podjął na własnym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Drużyna z wybrzeża po trzech ostatnich zawodach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli eWinner 1. Liga. Pogoda w Zielonej Górze dopisała, przez większą część zawodów świeciło słońce, na stadionie tłumy kibiców Falubazu, na trybunie gości zjawiła się garstka kibiców Wybrzeża Gdańsk!

Rywalizacja na W69 była niezwykle zacięta, po pierwszych trzech biegach drużyny remisowały i ciężko było wskazać faworyta. Podczas trzeciego biegu doszło do groźnego upadku dwóch gdańszczan, sędzia zawodów uznał za winnego Jana Kvecha i wykluczył go z powtórki. Jakub Jamróg oraz Adrian Gała po krótkiej chwili o własnych siłach wstali i zeszli z toru. Szczęśliwie nic poważnego im się nie stało i mogli powtórzyć wyścig. Ostatecznie powtórkę ze sporą przewagą wygrał Max Fricke.

W czwartym biegu Falubaz odnotował pierwsze zwycięstwo na 4:2 i to z pewnością dało energetycznego kopa drużynie z Zielonej Góry, która kolejny bieg po zaciętym boju również zwyciężyła 4:2. W szóstym wyścigu padł remis. Bieg siódmy został rozstrzygnięty już na pierwszym łuku. Stelmet Falubaz Zielona Góra ze sporą przewagą zwyciężył 5:1 na drużyną z wybrzeża. Ósmy bieg i kolejny remis w meczu. Falubaz prowadził wówczas 28:20. 

Niestety w 9. biegu upadek zaliczył Piotr Protasiewicz, szczęśliwie po chwili podniósł się o własnych siłach i wrócił do parku maszyn. Sędzie zawodów zdecydował się wykluczyć kapitana Falubazu z powtórki wyścigu. W wyniku upadku Piotra Protasiewicza doszło do uszkodzenia dmuchanej bandy na 4 łuku, ekipa techniczna przez 13 minut prowadziła jej wymianę. W powtórce dziewiątego biegu o pierwsze miejsce zacięcie walczył Krzysztof Buczkowski, ostatecznie przegrał z Rasmusem Jensenem z Wybrzeże Gdańsk. To pierwsze zwycięstwo gdańskiej drużyny.

Dziesiąty bieg zwyciężają gospodarze 4:2. Niestety już w kolejnych dwóch wyścigach górą byli zawodnicy z Gdańska, którzy dwukrotnie pojechali na 4:2. Zawodnicy z wybrzeża odrobili tym samym kilka punktów a przewaga gospodarzy zmniejszyła się do 4 punktów. Bieg trzynasty przyniósł lekką ulgę gospodarzom, którzy zwyciężyli 4:2. Przed biegami nominowanymi Falubaz prowadził 42:36 z drużyną Zdunek Wybrzeże Gdańsk. 

Pierwszy bieg nominowany zdecydowanie należał do gości, którzy wygrali go 4:2, atmosfera zrobiła się napięta, ponieważ wciąż nie można było rozstrzygnąć wyniku meczu. Ostatni wyścig meczu i zwycięstwo gospodarzy na 4:2 przynosi wygraną w całym spotkaniu dla Stelmet Falubazu Zielona Góra 47:43!


Stelmet Falubaz Zielona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk (47:43)

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Max Fricke - 15 (3, 3, 3, 3, 3), Krzysztof Buczkowski - 10+1 (3, 2*, 2, 1, 2), Rohan Tungate - 8 (2, 1, 3, 2, 0), Piotr Protasiewicz - 6+1 (1*, 3, w, 2, d), Jan Kvech - 4 (w, 3, 1, 0), Fabian Ragus - 2+1 (1*, 1), Dawid Rempała - 2 (2, 0, 0), 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: Rasmus Jensen - 11+1 (3, 2, 3, 1, 1, 1*), Adrian Fała - 9+1 (1, 1*, 1, 3, 3), Timo Lahti - 9 (0, 2, 2, 3, 0, 2), Jakub Jamróg - 7 (2, 1, 2, 2), Marcel Krzykowski - 4 (3, 0, 0, 1), Viktor Trofymov - 3+1 (2, 0, 1*), Kamil Marciniec - 0 (0, 0)

Czytaj także - Wojskowe pojazdy wyjadą na drogi. Żołnierze apelują: "nie publikujcie informacji i zdjęć"!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u