Cyrk w Krośnie. Falubaz Zielona Góra wygrywa walkowerem. Dlaczego?

15 maj 2022
Autor: 
Cyrk w Krośnie. Falubaz Zielona Góra wygrywa walkowerem Fot. Stelmet Falubaz Zielona Góra

Mecz Cellfast Wilki Krosno - Stelmet Falubaz Zielona Góra miał być hitem drugiej kolejki eWinner 1 Liga. Ostatecznie spotkanie zakończyło się walkowerem, bo gospodarze nie przygotowali toru.

Pierwszy, żużlowy pojedynek Cellfast Wilki Krosno - Stelmet Falubaz Zielona Góra został odwołany z powodu opadów deszczu. Dziś spotkanie miało odbyć się po raz drugi. To miał być hit tego weekendu w eWinner 1 Liga, ale mecz szybko przerodził się w komedię.

Walkower dla Falubazu Zielona Góra

Mecz miał zacząć się o godzinie 19:15. Tak się jednak nie stało, ponieważ tor nie został odpowiednio przygotowany. Spotkanie opóźniono o 60 minut. Na krośnieńskim owalu cały czas pracowały ciągniki, które ubijały tor. Wszystko po to, aby przygotować nawierzchnię do jazdy.

Ostatecznie o godzinie 20:15 sędzia Jerzy Najwer w porozumieniu z jury zawodów zarządzili walkower dla Falubazu Zielona Góra 40:0. Powodem decyzji był nieregulaminowy tor.

- Od przyjazdu komisarza od godziny 11:00 do chwili obecnej tor jest nieregulaminowy. Powinien być jednakowy na całej długości i szerokości. W tej chwili na pierwszym i na drugim łuku środkowa część toru jest nieregulaminowa. Na tor wychodziliśmy bardzo często, ale nie było poprawy. Na ostatnim obchodzie była ona minimalna - mówił na antenie Canal+ Sport 5 Zbigniew Kuśnierski, przewodniczący jury.

"Ten mecz można było odjechać"

Drużyna Cellfast Wilki Krosno uważała, iż tor jest gotowy do jazdy. Podkreślali, że był on w lepszym stanie niż w trakcie piątkowego meczu, gdy ścigano się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz.

- To bardzo źle dla polskiego żużla, dla krośnieńskiego żużla. Przykro, że w ten sposób została podjęta takowa decyzja. Jak widzimy, na torze nie ma kałuż, nie pada deszcz, mamy dobre warunki, mamy kilka tysięcy osób na stadionie. Zabrakło dobrej woli jury. Ten mecz można było odjechać. Tutaj nie pozwolono nawet na próbę toru - podkreślał w Canal+ Sport 5 Grzegorz Leśniak, prezes klubu Wilki Krosno.

Przeczytaj też: Wielkie święto lubuskich strażaków. Zobaczcie zdjęcia! (FOTORELACJA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u