Falubaz Zielona Góra deklasuje ROW Rybnik na wyjeździe 55:35!

29 maj 2022
Autor: 
Falubaz Zielona Góra deklasuje ROW Rybnik na wyjeździe 55:35! Fot. Stelmet Falubaz Zielona Góra

Falubaz Zielona Góra pewnie zwycięża na wyjeździe z ROW Rybnik. To była deklasacja!

W niedzielę, 29 maja punktualnie o godzinie 14 na Stadionie Miejskim przy ulicy Gliwickiej w Rybniku rozpoczęło się żużlowe święto. ROW Rybnik zmierzył się z liderem eWinner 1. Ligi Stelmet Falubaz Zielona Góra. W Rybniku przeważało spore zachmurzenie, jednak nie odnotowano opadów deszczu.

Pierwszy bieg i falstart w wykonaniu Mateusza Tondera. Niestety zielonogórzanin został wykluczony z powtórki, ponieważ dotknął taśmy. W miejsce Tondera pojechał Dawid Rempała, który nie zdołał zdobyć punktu. Inauguracyjny wyścig zakończył się remisem. W drugim biegu juniorzy z Falubazu pokazali swoją moc i pewnie wygrali 5:1. 

Trzeci i czwarty bieg meczu bez większych emocji, drużyny dwukrotnie zremisowały. W czwartym biegu doszło do sporego zamieszania na starcie. Delikatnie o taśmę zahaczył Patryk Wojdyło, jednak sędzia nie przerwał biegu i pozwolił zawodnikom jechać dalej. Falubaz zwyciężył 5:1. Dotknięcie taśmy przez Wojdyło było spowodowane podmuchem wiatru. 

W szóstym biegu para zielonogórzan szybko wyprzedziła Trześniewskiego, chwilę później Fricke zacięcie walczył z Zengotą o pierwszą pozycję. Niestety zawodnik z Rybnika zdołał się obronić i dowiózł na metę 3 punkty dające remis. W siódmym wyścigu zawodnicy zaserwowali prawdziwe emocje. Gospodarze odnotowali pierwsze zwycięstwo w meczu 4:2. 

Po siedmiu biegach Stelmet Falubaz Zielona Góra prowadził nad ROW Rybnik 24:18! W ósmym biegu 5:1 zwycięża para zielonogórzan, niepokonany do tej pory Zengota na starcie miał spore problemy z opanowaniem motocykla. Dziewiąty bieg zapowiadał się fatalnie dla Falubazu. Zawodnicy z Zielonej Góry przegrywali 5:1, jednak Klindt popełnił błąd i bieg zakończył się 3:3. 

Dziesiąty bieg i kolejne problemy Nicolai Klindta, który stracił 3 punkty w wyniku defektu motocykla a dokładnie przebitej opony. W 11 wyścigu doszło do kolejnego zamieszania na starcie, zawodnicy wyjechali pod taśmę a po chwili ponownie wrócili do parku maszyn. Okazało się, że doszło do nieregulaminowej rezerwy taktycznej za Wojdyło.

Nikt nie został wykluczony a bieg został powtórzony w pełnym składzie. Falubaz pewnie zwyciężył 5:1 prowadząc już od pierwszego łuku. Przewaga drużyny gości po 11. biegu wynosiła aż 16 punktów! W dwunastym biegu remis. Ostatni wyścig przed biegami nominowanymi i kolejne pewne zwycięstwo zielonogórzan 5:1!

Biegi nominowane to była tylko formalność. Stelmet Falubaz Zielona Góra zwycięża z ROW Rybnik 55:35! 

Czytaj także - Kolejna karetka z Zielonej Góry trafiła do Ukrainy! Została wypełniona środkami medycznymi


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u