Polacy wicemistrzami Olimpiady Pożarniczej w Celje. Wśród nich strażak z Zielonej Góry (ZDJĘCIA)

27 lipiec 2022
Autor: 
Polscy strażacy wicemistrzami Olimpiady Pożarniczej w Celje Fot. KG PSP, KM PSP Zielona Góra

Za nami 17. Międzynarodowe Zawody Sportowo Pożarnicze w Cejle. Polacy zakończyli zmagania na 2 miejscu. W reprezentacji znajdował się strażak z Zielonej Góry.

W słoweńskim mieście Cejle pod egidą Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów (CTIF) odbyła się Olimpiada Pożarnicza. W zawodach uczestniczyło ponad 2600 strażaków z 20 krajów. Polska wystawiła aż 17 drużyn, w tym reprezentację Polski w sporcie pożarniczym.

Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach. To drabina hakowa (wspinanie na 3 piętro), pożarniczy tor przeszkód 100 m, sztafeta pożarnicza 4x100 m oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. Ostatecznie rywalizację wygrali Czesi, ale polscy strażacy znaleźli się już na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

- Uzyskane wyniki pokazują, że polscy strażacy potrafią osiągać sukcesy i walczyć godnie o najwyższe laury z reprezentantami innych krajów, a medale i rekordy są nagrodą za czas poświęcony na treningi i przygotowania - podkreśla bryg. Szymon Ławecki z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Strażak z Zielonej Góry w kadrze narodowej

W skład reprezentacji Polski w sporcie pożarniczym wchodzi 12 funkcjonariuszy PSP. Wśród nich znajduje się mł. kpt. Piotr Sadowski na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze.

- Polacy po raz pierwszy w historii sportu pożarniczego odnieśli tak ogromny sukces na arenie międzynarodowej. We wszystkich tych konkurencjach była bardzo zacięta walka - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik zielonogórskiej straży pożarnej.

Przeczytaj też: Reanimacja na chodniku w Sławie. Świadkowie uratowali życie mężczyzny (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u