Budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa. Jak idą prace? (ZDJĘCIA)

27 lipiec 2022
Autor: 
Budowa ronda na trasie Sulechów - Kargowa. Jak idą prace? Fot. GDDKiA Zielona Góra

Budowa ronda na drodze krajowej nr 32 cały czas trwa. Inwestycja planowo ma zakończyć się pod koniec 2022 roku. Jak wygląda postęp prac? Zobaczcie zdjęcia!

Rondo na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Sulechowem a Kargową powstaje na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 304 w miejscowości Okunin. Inwestycję za blisko 5,8 miliona złotych realizuje firma Colas Polska Sp. z o.o. z miejscowości Palędzie (województwo wielkopolskie).

- Skrzyżowanie typu rondo będzie miało wydzielony pas dla prawoskrętu na kierunku Babimost - Sulechów. Z kolei na wlotach drogi krajowej nr 32 powstaną wyspy kanalizujące ruch, wymuszające ograniczenie prędkości - informuje GDDKiA Zielona Góra.

Budowa ronda to jedno, ale wraz z nim drogowcy muszą m.in. wybudować odwodnienia, pobocza, zatokę autobusową oraz ciąg pieszo-rowerowy o nawierzchni asfaltowej. Ponadto przebudowa zakłada postawienie nowego oświetlenia drogowego oraz wykonanie zieleni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Rondo na drodze krajowej nr 32 - jak idą prace?

Jak podkreśla GDDKiA Zielona Góra, inwestycja ma spowodować poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. To cieszy włodarzy gminy Sulechów, którzy zaznaczają, że już od dawna zabiegała o to sama gmina, ale i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Drogowcy informują, że wszystkie prace idą zgodnie z planem. Budowa ronda powinna zakończyć się pod koniec 2022 roku.

W miejscu prac obowiązuje ruch wahadłowy, którym steruje sygnalizacja świetlna. Powoduje to, że w rejonie skrzyżowania często tworzą się korki. - Weźmy to pod uwagę planując podróż tym odcinkiem - apeluje GDDKiA Zielona Góra.

Przeczytaj też: Polacy wicemistrzami Olimpiady Pożarniczej w Celje. Wśród nich strażak z Zielonej Góry (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u