Falubaz Zielona Góra przegrywa pierwszy mecz finałowy z Wilkami Krosno

12 wrzesień 2022
Autor: 
Falubaz Zielona Góra przegrywa pierwszy mecz finałowy Fot. Falubaz Zielona Góra

Falubaz Zielona Góra przegrywa z drużyną Wilki Krosno w pierwszym meczu finałowym eWinner 1. Ligi. Krośnianie wygrali spotkanie 50:40.

Za nami pierwszy mecz finałowy eWinner 1. Ligi. Stelmet Falubaz Zielona Góra mierzył się na wyjeździe z Cellfast Wilkami Krosno. Tutaj warto zaznaczyć, że Zielonogórzanie ścigali się w Krośnie po raz pierwszy, więc tor w zasadzie był dla nich tajemnicą. To wszystko dlatego, iż w maju w trakcie rundy zasadniczej Falubaz zdobył na Podkarpaciu walkower, ponieważ gospodarze nie zdołali przygotować toru do zawodów.

Falubaz Zielona Góra przegrywa z Wilkami Krosno

Pierwszy bieg zakończył się remisem, ale w drugiej gonitwie juniorzy z Krosna odjechali Zielonogórzanom i wygrali 5:1. Dalej Falubaz nieco odrobił stratę, ale pierwsza seria startów i tak należała do drużyny z Miasta Szkła.

Wilki Krosno pokazały swoją dominację w 6. i 7. biegu. Na początek para Andrzej Lebiediew i Franciszek Karczewski rozgromiła parę Jan Kvech i Mateusz Tonder 5:1. Gonitwa nr 7 skończyła się identycznie. Ostatecznie druga seria startów zakończyła się wynikiem 27:15 dla Krośnian.

Falubaz Zielona Góra na chwilę odbił się w trzeciej serii, kiedy w ruch poszła rezerwa taktyczna. Wówczas w biegu 9. na miejsce Piotra Protasiewicza wskoczył Max Fricke, co pozwoliło zmniejszyć stratę do gospodarczy do 8 punktów. Gospodarze jednak odpowiedzieli i po biegu 10. było już 35:25.

W 11. biegu Zielonogórzanie zdołali pojechać na remis, ale w kolejnym wyścigu Wilki Krosno znów odpaliły swoje rakiety i zwyciężyły 5:1. Mimo wszystko zawodnicy Falubazu dalej walczyli i starali się odrabiać straty, ponieważ 13. i 14. gonitwa należała już do Myszy. Ostatni wyścig dnia zakończył się z kolei remisem, co spowodowało, że gospodarze zwyciężyli z wynikiem 50:40.

Falubaz: "To był bardzo trudny mecz"

Dziś Zielonogórzanie zdecydowanie pokazali się z tej gorszej strony. Końcowy wynik nie jest najgorszy, bo Falubaz Zielona Góra nadal pozostaje w grze o awans, jednak o to przede wszystkim zadbał jedynie Rohan Tungate oraz Max Fricke. Zawodnicy zdobyli kolejno 15 i 13 punktów.

- Do Zielonej Góry wracamy z 10 punktami straty. To był bardzo trudny mecz, a Wilki zawiesili nam dziś wysoko poprzeczkę. Przed nami tydzień ciężkiej pracy i za tydzień rewanż - czytamy w mediach społecznościowych Falubazu.

Kto awansuje do PGE Ekstraligi i żużlowej elity? Wszystko będzie jasne już w niedzielę, 18 września. Początek meczu w Zielonej Górze o godzinie 16:00.


Cellfast Wilki Krosno - Stelmet Falubaz Zielona Góra (50:40)

Cellfast Wilki Krosno: Vaclav Milik - 10+1 (2,2*,2,2,2), Mateusz Szczepaniak - 7+2 (1*,1,3,2*,0), Tobiasz Musielak - 6+1 (0,2,1,1*,2), Andrzej Lebiediew - 10+1 (2,3,2,2,1*), Krzysztof Sadurski - 5+1 (2*,3,0), Franciszek Karczewski - 8+1 (3,2*,3), Keynan Rew - 4 (1,3,0,0)

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Piotr Protasiewicz - 0 (0,-,-,-), Jan Kvech - 5 (1,1,1,1,1), Rohan Tungate - 15 (3,3,3,3,3,0), Krzysztof Buczkowski - 6 (2,w,1,0,3), Max Fricke - 13 (3,1,3,2,1,3), Maksym Borowiak - 1 (1,0,0), Antoni Mencel - 0 (0,0,0), Mateusz Tonder - 0 (0)

Przeczytaj też: Mecz Falubaz Zielona Góra - Wilki Krosno bez kibiców? Wszystko na to wskazuje


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u