09 grudzień 2022
Autor:
Enea Zastal BC Zielona Góra przegrywa na wyjeździe z BM Stal Ostrów Wielkopolski Redakcja

Zielonogórzanie przegrywają na wyjeździe w Ostrowie Wielkopolskim.

Przedostatnie wyjazdowe spotkanie Enea Zastal BC Zielona Góra w 2022 roku. Tym razem zielongoorzanie zmierzyli się z BM Stal Ostrów Wielkopolski. Zespół z wielkopolski po poprzednim sezonie wymienił praktycznie cały skład co w perspektywie tegorocznych rywalizacji przyniosło pozytywny efekt. Przed meczem z Zieloną Górą Stal zajmowała wysoką 3. pozycję w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki.

W piątek, 9 grudnia o godzinie 17:30 w Arenie Ostrów rozpoczęło się ligowe spotkanie pomiędzy BM Stal Ostrów Wielkopolski a Enea Zastal BC Zielona Góra. {loadmoduleid 450}

Początek spotkania w Ostrowie Wielkopolskim zdecydowanie nie należał do zielonogórzan, którzy mieli spory problem z celnymi rzutami na kosz przeciwnika. Gospodarze w czasie 10 minut aż jedenaście razy próbowali trafić do naszego kosza zza linii rzutów - zdobywając w ten sposób aż 15 punktów. Przez dalszą część pierwszej kwarty Zastal miał spore problemy z odrabianiem strat, które na minutę przed końcem wynosiły aż 11 punktów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się na korzyść gospodarzy wynikiem 23:17.

W trakcie przerwy przed drugą kwartą Olivier Vidin szybko zmobilizował zielonogórzan do zdobywania punktów. Wreszcie Zastal zaczął celniej rzucać za trzy zdobywając w ten sposób 12 punktów. Obie drużyny popełniały też błędy tracąc piłki w wyniku złych podań, czy wyjścia z piłką za strefę boiska. Jednak w tej kwarcie to Zastal pokazał się z lepszej strony. Zielonogórzanie odrobili straty i przed końcem połowy zdołali wyjść na jednopunktowe prowadzenie 38:39. Wynik drugiej kwarty 15:22.

Początek drugiej części spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny popełniały sporą liczbę błędów co kończyło się utratą piłki. W celnych rzutach lepsza okazała się jednak drużyna gospodarzy, która znów wyszła na prowadzenie. Wynik trzeciej kwarty 19:14. W całym spotkaniu 57:53.

Niestety ostatnia kwarta nie poszła po myśli zielonogórzan. Gospodarze natomiast dosłownie bombardowali nasz kosz zdobywając aż 31punktów! Zastal zdołał zdobyć 19 oczek. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 88:72.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..