Enea Zastal BC Zielona Góra przegrywa na wyjeździe z BM Stal Ostrów Wielkopolski

09 grudzień 2022
Autor: 
Enea Zastal BC Zielona Góra przegrywa na wyjeździe z BM Stal Ostrów Wielkopolski Redakcja

Zielonogórzanie przegrywają na wyjeździe w Ostrowie Wielkopolskim. 

Przedostatnie wyjazdowe spotkanie Enea Zastal BC Zielona Góra w 2022 roku. Tym razem zielongoorzanie zmierzyli się z BM Stal Ostrów Wielkopolski. Zespół z wielkopolski po poprzednim sezonie wymienił praktycznie cały skład co w perspektywie tegorocznych rywalizacji przyniosło pozytywny efekt. Przed meczem z Zieloną Górą Stal zajmowała wysoką 3. pozycję w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. 

W piątek, 9 grudnia o godzinie 17:30 w Arenie Ostrów rozpoczęło się ligowe spotkanie pomiędzy BM Stal Ostrów Wielkopolski a Enea Zastal BC Zielona Góra. {loadmoduleid 450}

Początek spotkania w Ostrowie Wielkopolskim zdecydowanie nie należał do zielonogórzan, którzy mieli spory problem z celnymi rzutami na kosz przeciwnika. Gospodarze w czasie 10 minut aż jedenaście razy próbowali trafić do naszego kosza zza linii rzutów - zdobywając w ten sposób aż 15 punktów. Przez dalszą część pierwszej kwarty Zastal miał spore problemy z odrabianiem strat, które na minutę przed końcem wynosiły aż 11 punktów. Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się na korzyść gospodarzy wynikiem 23:17.

W trakcie przerwy przed drugą kwartą Olivier Vidin szybko zmobilizował zielonogórzan do zdobywania punktów. Wreszcie Zastal zaczął celniej rzucać za trzy zdobywając w ten sposób 12 punktów. Obie drużyny popełniały też błędy tracąc piłki w wyniku złych podań, czy wyjścia z piłką za strefę boiska. Jednak w tej kwarcie to Zastal pokazał się z lepszej strony. Zielonogórzanie odrobili straty i przed końcem połowy zdołali wyjść na jednopunktowe prowadzenie 38:39. Wynik drugiej kwarty 15:22.

Początek drugiej części spotkania był bardzo wyrównany. Obie drużyny popełniały sporą liczbę błędów co kończyło się utratą piłki. W celnych rzutach lepsza okazała się jednak drużyna gospodarzy, która znów wyszła na prowadzenie. Wynik trzeciej kwarty 19:14. W całym spotkaniu 57:53.

Niestety ostatnia kwarta nie poszła po myśli zielonogórzan. Gospodarze natomiast dosłownie bombardowali nasz kosz zdobywając aż 31punktów! Zastal zdołał zdobyć 19 oczek. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 88:72.

Czytaj także - Rozszczelniona butla z gazem powodem ewakuacji szkoły podstawowej w Klenicy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u