Zastal Zielona Góra wygrywa z PGE Spójną Stargard. To był bardzo ważny mecz!

14 kwiecień 2023
Autor:
Zastal Zielona Góra wygrywa z PGE Spójną Stargard. To był najważniejszy mecz w sezonie Redakcja/Archiwum

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z PGE Spójna Stargard 101:82. To było jedno z najważniejszych spotkań zielonogórzan w tym sezonie!

Zastal Zielona Góra wciąż walczy o awans do fazy play-off Energa Basket Ligi. Niestety po przegranym meczu ze Stalą Ostrów 87:97 zielonogórzanie wciąż nie mogą mieć pewności dotyczącej awansu. Drużyna z Zielonej Góry balansuje na pograniczu być albo nie być w fazie play-off. Kluczowe będą najbliższe mecze, szczególnie ten z PGE Spójna Stargard.

- To bardzo ważny mecz dla naszej drużyny wciąż jesteśmy w pierwszej ósemce i awans do play-off jest możliwy, ale nasze szanse wiszą na włosku po ostatnim przegranym meczu ze Stalą Ostrów - czytamy w zapowiedzi klubu.

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z PGE Spójna Stargard

Początek spotkania był bardzo wyrównany, drużyny zdobywały punkt za punktem. W końcówce pierwszej kwarty Zastal zdołał wyjść na 7-punktowe prowadzenie, jednak chwilę później drużyna gości doprowadziła do wyrównania kończąc pierwsze 10 minut spotkania remisem 21:21.

W drugiej kwarcie widać zielonogórzanie zaczęli budować przewagę. Świetnie zagrał Bryce Alford rzucając celnie za trzy oraz wykorzystując przyznane rzuty wolne. Również Zecevic dołożył swoje dwa celne rzuty za trzy. Ostatecznie druga kwarta zakończyła się na korzyść gospodarzy 27:17. Wynik po pierwszej połowie 58:48.

Początek drugiej połowy to zdecydowana dominacja gospodarzy. Świetna passa 6:0, a następnie 5:0 dała zielonogórzanom wysokie prowadzenie. Niestety zawodnicy Spójny Stargard w końcu się obudzili i konkretnie odpowiedzieli serią 0:13 zmniejszając prowadzenie gospodarzy do 9 punktów.

Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej kwarcie. Po słabym początku drużyna gospodarzy straciła wysokie prowadzenie i do remisu ze Spójną dzieliły nas jedynie cztery oczka. Szczęśliwie po chwili udało się przełamać tę passę niepowodzeń i gospodarze zaczęli powiększać prowadzenie wygrywając cały mecz 101:82.

Enea Zastal BC Zielona Góra - PGE Spójna Stargard 101:82 (21:21, 27:17, 27:27, 26:17)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Kareem Brewton 0, Sebastian Kowalczyk 16, Dusan Kutlesic 4, Szymon Wójcik 2, Aleksandar Zecevic 12, Bryce Alford 28, Jan Wójcik 11, Przemysław Żołnierewicz 13, Alen Hadzibegovic 15.

PGE Spójna Stargard: Ajdin Penava 18, Tomasz Śnieg 2, Paweł Kikowski 8, Brody Clarke 0, Jordan Mathews 10, Dominik Grudziński 1, Courtney Fortson 13, Adam Brenk 5, Karol Gruszecki 4, Barret Benson 21.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..