IV Bieg BiegamBoLubię bez Granic

02 listopad 2016
Autor: 

Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię z Gubina zaprasza w sobotę 5 listopada na bieg na dystansie 10 km.

Sportową sobotę rozpocznie o godz. 10:00 „Bieg z Mistrzem” czyli bieg dzieci na dystansie ok. 500 m.

Po wspólnej rozgrzewce o godz. 11.00 wystartuje bieg główny dla dorosłych na dystansie 10 000 m (dwie pętle po 5000 m) ulicami miast Gubina i Guben. Trasa biegu atestowana jest to kostka brukowa, asfalt i kostka chodnikowa. Uroczyste wręczenie nagród o godz. 13.00. Start i meta Plac Jana Pawła II w Gubinie.

Celem biegu jest przede wszystkim popularyzacja biegania jako naturalnej formy ruchu oraz integracja amatorów biegania z Polski i Niemiec.

 

 

DG

 

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Wypadek pod Gubinem. Droga jest zablokowana.

  Wypadek pod Gubinem. Droga jest zablokowana.

  Dziś około 13 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 z drogą wojewódzką 286, tj. Czarnowice - Gubin - przejście graniczne Gubinek doszło do zdarzenia z udziałem 3 samochodów osobowych. Droga jest zablokowana. Policja zorganizowała objazd.

 • Kierował osobówką mając 1,5 promila. Zatrzymany podczas działań "Trzeźwy kierowca"

  Kierował osobówką mając 1,5 promila. Zatrzymany podczas działań "Trzeźwy kierowca"

  Policjanci powiatu krośnieńskiego prowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Akcja rozpoczęła się w poniedziałek o godzinie 5 w Gubinie. Niestety nie wszystkie osoby za kierownicą były trzeźwe. Kierujący osobowym renault miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci już zapowiadają kolejne kontrole.

 • Bez zezwolenia poszukiwał zabytków. W jego domu zabezpieczono 130 przedmiotów oraz marihuanę

  Bez zezwolenia poszukiwał zabytków. W jego domu zabezpieczono 130 przedmiotów oraz marihuanę

  Kryminalni z Krosna Odrzańskiego i Gubina zatrzymali mężczyznę, który za pomocą detektora metali szukał bez zezwolenia ukrytych zabytków w ziemi. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 130 wydobytych przedmiotów.

 • Poszukiwany 31-latek legitymował się dowodem osoby przebywającej w areszcie

  Poszukiwany 31-latek legitymował się dowodem osoby przebywającej w areszcie

  Poszukiwany 31-latek wpadł podczas kontroli drogowej przeprowadzonej przez policjantów z Gubina. Mężczyzna w trakcie czynności posługiwał się dowodem osobistym należącym do osoby przebywającej w areszcie a auto, którym kierował miało przyczepione tablice rejestracyjne pochodzące z kradzieży z terenu Niemiec.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u