Policjantka z Sulęcina mistrzynią świata

02 listopad 2016
Autor:  Ryszard Waldun

Małgorzata Krzyżan, bo o niej mowa wywalczyła w Australii złoty medal i tytuł mistrzyni świata weteranów w lekkoatletyce. kobieta zdobyła złoty medal w rzucie dyskiem z rewelacyjnym wynikiem 43,52. Dodajmy, że rok temu na tej samej imprezie, tylko że we Francji, zdobyła w rzucie dyskiem srebro.

Małgorzata Krzyżan na co dzień pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie. Od 14 lat jest technikiem kryminalistyki w Wydziale Kryminalnym. Wolny czas poświęca swojej pasji – lekkiej atletyce. Od wielu lat trenuje rzut dyskiem i osiąga wyniki na skalę międzynarodową.

Wyjazd Gosi do Australii nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc wielu osób i instytucji. Ze złota w Australii cieszą się członkowie Stowarzyszenia Sportowego " Agrafka Chartow", które wsparło festyn w Słubicach pod patronatem poseł Krystyny Sibińskiej, kiedy to zbierano pieniądze na wyjazd Gosi na mistrzostwa.

Życzymy dalszych sukcesów!

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u