Andriy Karpov w Falubazie

18 grudzień 2015
Autor: 

Kolejne seniorskie wzmocnienie Falubazu Zielona Góra. Do zielonogórskiej drużyny żużlowej dołącza Andriy Karpov, zawodnik pochodzący z Ukrainy, który w ubiegłym sezonie reprezentował Wandę Kraków.

Andriy Karpova 28 lat. Swoje pierwsze kroki na żużlu stawiał w ukraińskim Czerwonogradzie. W polskiej lidze zadebiutował startując w drużynie Ukrainy Równe. Największe sukcesy zawodnik ten odniósł w sezonie 2006, kiedy to wywalczył srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów oraz złoty medal Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Ponadto zdobył medale w Indywidualnych Mistrzostwach Ukrainy zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów.

Trener Falubazu Marek Cieślak  uważa, że Andrij jest skuteczniejszym zawodnikiem niż wszyscy sobie wyobrażają - jest przede wszystkim dobrym startowcem  i jeżeli się wzmocni sprzętowo, czemu też sprzyja ten kontrakt, może być wartościowym zawodnikiem w Ekstralidze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u