Będzie ogień (ZDJĘCIA)

07 marzec 2017
Autor: 
st.chor. Rafał Mniedło

Szeregowy Łukasz Świderski, żołnierz 34. Brygady Kawalerii Pancernej, trenujący w sekcji Thai Kick Boxingu WKS Sobieski w Żaganiu stoczy walkę o Pas Zawodowego Mistrza Polski organizacji World Kickboxing And Karate Association w wadze ciężkiej.

Walka odbędzie 25 marca podczas gali w Ząbkowicach Śląskich, przeciwnikiem Łukasza Świderskiego będzie Piotr Malczewski.

- Choć rywal jest bardziej doświadczony i cięższy od Łukasza o blisko 10 kg, to wierzymy w zwycięstwo – zapewnia, Sensei Artur Niezgoda, instruktor i trener pod okiem, którego Łukasz trenuje już 19 lat.

Łukasz Świderski ćwiczy różne sztuki walki od 9 roku życia, walczy głównie w formule Kick Boxing oraz Oyama Karate. Dotychczas największym osiągnięciem Łukasza było zdobycie w maju 2012 roku w Świebodzicach Pucharu Świata organizacji (WKA), Light Contact Man – w kategorii do 85kg.

- Zawodnik propozycję walki o Pas Zawodowego Mistrza Polski WKA otrzymał 11 lutego br., kiedy to pierwszy raz spotkał się w ringu z Piotrem Malczewskim. Wówczas walka zakończyła się remisem, więc będziemy mieli okazję do rewanżu – opowiada dalej, trener Artur Niezgoda.

Walka będzie toczona w formule K-1, przed zawodnikami 4 rundy, z których każda trwa po 2 minuty. Walki na zasadach K-1 odbywają się w ringu. Obaj rywale walczą w takich samych, ustalonych przez promotorów rękawicach, z ochraniaczami szczęki i krocza. Walki nie mogą zakończyć się remisem. W przypadku różnicy punktowej, niewystarczającej do wyłonienia zwycięzcy, o wyniku musi zadecydować ostatnia, dodatkowa runda.

- Przygotowania do walki przebiegają bez większych zakłóceń. Trenujemy codziennie, 7 dni w tygodniu, a cykl przygotowań to okres od 4 do 6 tygodni. Tydzień przed walką zmniejszymy o połowę ilość obciążeń treningowych. Walczę tylko dla siebie, kocham to robić. Mówią, że w bólu stal się hartuje, ja podzielam to zdanie. Każda walka daje mi sposobność sprawdzenia samego siebie, sprawdzenia dokąd sięgają granice. A poza tym walka to ogromna dawka adrenaliny. Zapewniam, będzie ogień - mówi Łukasz Świderski.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u