Policjant z Witnicy wygrał Puchar Polski

24 maj 2017
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp.

Starszy posterunkowy Dawid Olkiewicz wygrał Puchar Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które w miniony weekend odbył się w Dzierżoniowie. Policjant witnickiego komisariatu z imponującym wynikiem po raz kolejny udowodnił, że należy do najsilniejszych funkcjonariuszy w kraju.

Policjant witnickiego komisariatu ponownie ma powód do zadowolenia. Dawid Olkiewicz wygrał zawody Pucharu Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Dzierżoniowie w kategorii powyżej 125 kilogramów. Uzyskał imponujący wynik 225 kilogramów, co jest jego nowym rekordem życiowym.

Warto zaznaczyć, że Dawid ma 22 lata i występuje w kategorii junior. W pokonanym polu pozostawił bardziej doświadczonych i starszych od siebie zawodników. Rywale w jego wieku w Polsce podnoszą znacznie mniejsze ciężary. Dawid startuje dopiero trzeci sezon, a sporty siłowe trenuje od 12 roku życia. 

W 2016 roku wygrał Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 215 kilogramów i już wtedy powtarzał, że w kolejnym roku chce osiągnąć jeszcze lepszy wynik. To udało mu się w miniony weekend. Bezproblemowo poradził sobie w trzech próbach kolejno z ciężarem 210 kg, 220 kg i 225 kg. Po zawodach Dawid stwierdził, że miał jeszcze sporo zapasu. O lepszy wynik postara się w kolejnym starcie. Ma spore ambicje, bo jeśli zdrowie pozwoli, to w tym roku w planach jest bicie rekordu świata w martwym ciągu w kategorii junior. Ten wynosi 340 kilogramów. Dawidowi brakuje niewiele - tylko 10 kilogramów.

2

 

DG

 Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u