Działkowi włamywacze odpowiedzą przed sądem (ZDJĘCIA)

24 maj 2017
Autor: 
KWP Gorzów Wlkp.

Ponad 50 zarzutów związanych z włamaniami do piwnic i altan działkowych to efekt kilkumiesięcznej pracy żagańskich policjantów służby kryminalnej i dochodzeniowo-śledczej. Policjanci odzyskali ponad 150 rzeczy pochodzących z włamań, a podejrzani o te przestępstwa zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu pod koniec ubiegłego roku rozpracowywali sprawy związane z kradzieżami z włamaniem do piwnic i altan działkowych, do których doszło w Żaganiu i Szprotawie w przeciągu ostatnich kilku miesięcy 2016 roku. Efektem intensywnych działań było zatrzymanie dwóch młodych mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. Zatrzymani przez policjantów służby kryminalnej mężczyźni (w wieku 22 i 25 lat) nie mieli stałego miejsca zamieszkania, przebywali u kolegów i znajomych w rożnych miejscach. Obaj podejrzani na wniosek Prokuratury Rejonowej w Żaganiu zostali 2 grudnia 2016 roku tymczasowo aresztowani.

Po zatrzymaniu podejrzanych policjanci na terenie prywatnej posesji usytuowanej na peryferiach Żagania znaleźli i zabezpieczyli ponad 150 rzeczy. Były to głównie różnego rodzaju elektronarzędzia, skrzynki narzędziowe, komplety kluczy itp.  pochodzących z przestępstw.  Następnie policjanci docierali do pokrzywdzonych i ustalali jakie rzeczy zginęły im w wyniku tych włamań.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie dwóm podejrzanym łącznie 53 zarzutów dokonania bądź usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem do piwnic i altan działkowych, z których mężczyźni uczynili sobie stałe źródło dochodu. 

W lutym 2017 roku został do tej sprawy zatrzymany jeszcze jeden mężczyzna - podejrzany o odbieranie i przechowywanie rzeczy pochodzących w tych włamań. Usłyszał on zarzut umyślnego paserstwa. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Rejonowa w Żaganiu przekazała już do sądu.

 • Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Nowe elektryczne radiowozy dla lubuskich policjantów! Gdzie trafią?

  Lubuscy policjanci otrzymali cztery nowe radiowozy elektryczne. Pojazdy trafią do komend w Gorzowie Wielkopolskim, Nowej Soli, Strzelcach Krajeńskich i Wschowie.

 • Ukradli busa pod Międzyrzeczem. Po kilkunastu godzinach pojazd był już w częściach! (ZDJĘCIA)

  Ukradli busa pod Międzyrzeczem. Po kilkunastu godzinach pojazd był już w częściach! (ZDJĘCIA)

  Skradziony pod Międzyrzeczem bus trafił do sąsiedniego powiatu, gdzie w ciągu kilkunastu godzin został rozebrany na części. Policjanci zlikwidowali dziuple i zatrzymali dwie osoby!

 • Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Osobówka wjechała w pieszych na pasach w Zielonej Górze. Zobacz film!

  Poważny wypadek na przejściu dla pieszych w Zielonej Górze. Kierująca osobówką potrąciła dwie osoby. Moment zdarzenia zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu.

 • Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Czy rozpoznajesz tego mężczyznę?

  Policjanci z Komisariatu II poszukują mężczyzny podejrzewanego o kradzież roweru marki KTM Streetmaster w nocy 30.06/01.07 z klatki schodowej bloku przy ulicy Rydza Śmigłego 66. Osoby, które rozpoznają mężczyznę na zdjęciach proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z komisariatem.

 • Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Podczas Winobrania uważaj na złodzieja!

  Przed zielonogórskimi policjantami ogromne wyzwanie – zabezpieczenie Winobrania i wszystkich imprez towarzyszących świętu naszego miasta, natomiast przed uczestnikami Winobrania także wyzwanie – nie dać się okraść kieszonkowcom.

 • Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Miała dwa i pół promila i jechała autem

  Młodszy aspirant Zbigniew Dobija, policjant komendy miejskiej w Zielonej Górze pracujący na co dzień jako przewodnik psa służbowego udowodnił wczoraj tezę, że policjantem jest się 24 godziny na dobę, bez względu na to czy jest się w służbie czy też poza nią. Wracając po służbie do domu, jadąc samochodem zauważył i zatrzymał nietrzeźwą kierującą, która jak się później okazało, miała dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u