ZIELONOGÓRSKIEMU SPEEDROWEROWI STUKNĘŁA DWUDZIESTKA

31 maj 2017
Autor: 

Już w najbliższą sobotę 3 czerwca o godz. 14.00 na torze speedrowerowym przy ul. Wyszyńskiego 101 przy gimnazjum nr 1 odbędzie się test mecz pomiędzy reprezentacjami Polski oraz Wielkiej Brytanii. Zawody rozegrane zostaną z okazji 20 lat speedrowera w Zielonej Górze. Do naszego miasta przyjadą wielcy tego sportu, mistrzowie świata i Europy.

W skład Brytyjczyków wchodzą zawodnicy z Irlandii, Walii, Szkocji i Anglii z liderami Paulem Heardem, Chrisem Timmsem i Benem Mouldem na czele. Trenerem reprezentacji wyspiarzy jest multi medalista Lee Aris.

Liderami reprezentacji Polski będą ostrowianin Bartłomiej Grabowski oraz częstochowski lew – Marcin Szymański. Nie zabraknie też zielonogórzan, jednak nazwiska poznamy tuż przed zawodami. Trener orłów Maciej Laskowski ma do wyboru Filipa Janasa, Kacpra Królika, Łukasza Gniteckiego i Kacpra Drozdowskiego, którzy obecnie ciężko trenują by dostać się do kadry narodowej.

Zawody uatrakcyjnią występy szkółki speedrowerowej ZKS-u oraz szkółki żużlowej miejscowego Falubazu.

- Jest to wielki sukces i zarazem wyróżnienie dla naszego klubu, że możemy ten mecz zorganizować, jest to uhonorowanie naszej ciężkiej pracy i może łatwo się mówi dwadzieścia lat, ale przeżycie każdego z nich to jest naprawdę wyczyn. 20 lat temu nie przypuszczałem, że w Zielonej Górze powstanie jeden z najlepszych do ścigania torów w Europie, na którym będzie ścigać się czołówka światowa. To wielka gratka nie tylko dla fanów ścigania się po owalu, ale również dla tych, co nigdy nie mieli styczności z tym sportem. Ten mecz gwarantuje wielkie emocje i walkę do ostatnich metrów o każdy punkt. Spotykają się bowiem dwie najlepsze drużyny na świecie. To po prostu trzeba zobaczyć – mówi Krzysztof Zakrzewski - twórca zielonogórskiego speedrowera.

W sobotnie popołudnie będzie okazja zobaczyć na własne oczy jakie zmiany zaszły przez ostatnie lata. Od początków „żużlowania” na osiedlowych skwerach, boiskach czy parkach, naśladując swoich żużlowych idoli jak Andrzej Huszcza i od sprzętu przygotowywanego przez blokowych „tunerów” w piwnicznych warsztatach jak wigry, składaki, BMX, damki, pelikany i inne cuda ówczesnej techniki, poprzez profesjonalny sprzęt przygotowywany na wymiar zawodnika, specjalny stop ramy, prosty widelec, wzmocnione koła, profilowana kierownica i optymalne przełożenia.

Jedno się nie zmieniło – zawsze w lewo i bez hamulców, a więc do startu, gotów, start w następne 20 lat!

 

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u