Sukcesy Niepełnosprawnych gorzowskich Lekkoatletów !

25 lipiec 2017
Autor:  Sebastian Cielecki

W dniach 14-23 lipca odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie.

Maciej Lepiato - zawodnik Gorzowskiego Zrzeszenia Sportu Niepełnosprawnych "START" był murowanym kandydatem do złota. Zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 214 cm przed Brytyjczykiem i Japończykiem.

To jest jego czwarty tytuł Mistrza Świata. Maciej jest także aktualnym Rekordzistą Świata z wynikiem 222 cm. Zdobył złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie oraz w Rio.

Medale zdobyli także inni gorzowscy zawodnicy.

Srebro w pchnięciu kulą zdobyli Renata Śliwińska (kategoria F40), Lech Stoltman (kategoria F55). W biegu na 100 metrów srebrny krążek zdobył Mateusz Michalski (kategoria T13). Mateusz Michalski zdobył także brąz w biegu na 200 metrów a swój brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył Łukasz Czarnecki (kategoria F37).

Były to bardzo udane zawody dla gorzowskich zawodników.

 • Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Taniec pozwala rozładować energię, wyrazić emocje, a także poprawić kondycję psychiczną oraz fizyczną. Niesie ze sobą wiele korzyści, a więc efekty regularnych treningów na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. Dlaczego warto tańczyć?

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Rolnicy ścigali się na traktorach

  Rolnicy ścigali się na traktorach

  Jak powszechnie wiadomo traktor służy do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych. W Pławiu pełni także rolę pojazdu wyścigowego. W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Rajdu Traktorów.

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u