Sukcesy Niepełnosprawnych gorzowskich Lekkoatletów !

25 lipiec 2017
Autor:  Sebastian Cielecki

W dniach 14-23 lipca odbyły się Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w Londynie.

Maciej Lepiato - zawodnik Gorzowskiego Zrzeszenia Sportu Niepełnosprawnych "START" był murowanym kandydatem do złota. Zwyciężył w skoku wzwyż z wynikiem 214 cm przed Brytyjczykiem i Japończykiem.

To jest jego czwarty tytuł Mistrza Świata. Maciej jest także aktualnym Rekordzistą Świata z wynikiem 222 cm. Zdobył złoto na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie oraz w Rio.

Medale zdobyli także inni gorzowscy zawodnicy.

Srebro w pchnięciu kulą zdobyli Renata Śliwińska (kategoria F40), Lech Stoltman (kategoria F55). W biegu na 100 metrów srebrny krążek zdobył Mateusz Michalski (kategoria T13). Mateusz Michalski zdobył także brąz w biegu na 200 metrów a swój brązowy medal w rzucie oszczepem zdobył Łukasz Czarnecki (kategoria F37).

Były to bardzo udane zawody dla gorzowskich zawodników.

 • Rolnicy ścigali się na traktorach

  Rolnicy ścigali się na traktorach

  Jak powszechnie wiadomo traktor służy do prac rolnych, leśnych lub ogrodniczych. W Pławiu pełni także rolę pojazdu wyścigowego. W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Rajdu Traktorów.

 • Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Rotary Club spełnia marzenie Julki

  Julia Błasik jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze. Dziewczynka ma jednostronną wadę słuchu w stopniu umiarkowanym, co utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

 • Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni mecz w ramach II Ligi Futsalu. Lider tabeli PKM Zachód Persa AZS UZ Zielona Góra podejmie na własnym boisku trzeci w tabeli SPN Paolo Gorzów Wielkopolski.

 • 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

  3 grudnia jest corocznie obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych – został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 r. Było to zwieńczeniem trwającej od 1983 do 1992 r. Dekady Osób Niepełnosprawnych.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u