Lubuszanie wśród turystów najczęściej wypoczywających w Karpaczu i okolicach

25 lipiec 2017
Autor:  Ryszard Waldun
Ryszard Waldun

Mamo, tato Karpacz Co ty na to? Takie hasło reklamowe widnieje na stronie tytułowej przewodnika dla rodzin z dziećmi na tegoroczny sezon wakacyjno - urlopowy. Jak się okazuje hasło bardzo trafne, gdyż Karpacz podczas wakacji odwiedza mnóstwo osób w różnym wieku w tym wielu Lubuszan.

Spacerując po Karpaczu można spotkać rodziny z dziećmi, kolonie, zorganizowane grupy seniorów, a także turystów indywidualnych. Jak się dowiedziałem w Urzędzie Miasta wśród odpoczywających w Karpaczu jest wielu Lubuszan, którzy podkreślają, że przyjazd do Karpacza to zawsze gwarancja udanego wyjazdu podczas wakacji, ferii, czy choćby weekendowych wypadów.

Powodem tego, że tak wielu mieszkańców naszego regionu odwiedza Karpacz jest fakt, że mamy w Karkonosze bardzo blisko - powiedziała mi napotkana na ulicy Pani Kasia z Zielonej Góry.

Inna mieszkanka lubuskiego Izabela Kazimierowicz z Nowej Soli dodaje, iż Karpacz ma swój urok dlatego często wybiera właśnie tą miejscowość, a nie inną. Przed nami jeszcze miesiąc wakacji,a dla studentów nawet dwa, może planując wypoczynek warto przemyśleć wizytę w Karpaczu.

 • Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Akcja! #Wakacyjna reklamacja

  Wakacje za nami! Nie wszyscy będą jednak je miło wspominać. Wielu konsumentów doświadczyło trudności np. z opóźnionym lub odwołanym lotem, wynajmem auta, rezerwacją pokoju hotelowego, czy z biurem podróży… Odpowiedzią na to może być Twoja reklamacja. Europejskie Centrum Konsumenckie w ramach kampanii „Akcja! #Wakacyjna reklamacja” – zachęca do egzekwowania swoich praw!

 • Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!

  Już niedługo odbędzie się Lubuski Festiwal Whisky i Alkoholi Mocnych!

  W Zielonej Górze już od lat obchodzone jest popularne Winobranie, czyli wielka impreza o międzynarodowym zasięgu. Co jasne, przypada ona na pierwszą połowę września. Jest to zupełnie wyjątkowy czas, kiedy kończą się wszelkie prace wykonywane w okresie zbiorów winorośli. W województwie lubuskim jest to szczególnie ważny czas, gdyż region ten słynie z największej liczby winiarzy!

 • Most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Inwestycja ma być gotowa jesienią

  Most w Milsku przeszedł próby obciążeniowe. Inwestycja ma być gotowa jesienią

  Dziś odbyło się próbne obciążenie mostu w Milsku. To jedna z ważniejszych prób eksploatacyjnych, która polega na zbadaniu, jak zachowuje się konstrukcja poddana obciążeniom.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • W Płotach powstanie nowe boisko i miejsce rekreacyjne

  W Płotach powstanie nowe boisko i miejsce rekreacyjne

  Urząd Gminy w Czerwieńsku poinformował, że w Płotach powstanie nowe boisko, a teren wokół zbiornika zostanie zagospodarowany.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u