Martyna Kubka zwycięża w Mińsku

16 listopad 2017
Autor:  Sebastian Cielecki

Zwycięstwem w grze pojedynczej zakończył się turniej ITF Juniors BelGlobal Cup w Mińsku dla zawodniczki Nafty Zielona Góra Martyny Kubki. Drabinka turniejowa ułożyła się w ten sposób, że w drodze po tytuł zielonogórzanka grała z samymi Rosjankami.

Pewne kłopoty napotkała tylko w I rundzie, gdzie pokonała Daryę Lavrichenko 6:7,6:1,6:0. W kolejnych meczach, łącznie z finałem, pokonane zostały Vlada Lenskaya-Bogomolova 6:3,6:0, Arina Babkova 6:3,6:2, Ksenia Khlynova 6:3,6:1, a w meczu o tytuł Alina Shcherbinina 6:0,6:4. Główne atuty, które pozwalały Martynie pewnie wygrywać, to mocny serwis, szybka ofensywna gra połączona z drive voleyami i dużo kończących piłek.

Turniej był ostatnim akordem prawie dwóch miesięcy ciężkich treningów w Białoruskiej Narodowej Akademii Tenisowej. To tu w profesjonalnych warunkach zawodniczka Nafty mogła przygotować się do kolejnego sezonu, a na koniec zobaczyć finałowy mecz Pucharu Federacji Białoruś-USA.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u