Dwa złote medale dla policjanta ze Świebodzina (ZDJĘCIA)

14 czerwiec 2016
Autor: 

Sierż. sztab. Przemysław Perczyński indywidualnym i zespołowym Mistrzem Polski w Kobudo. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, zdobył dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski IMAF, które odbyły się w Złotoryi.

Sierż. sztab. Przemysław Preczyński jest policjantem Wydziału Kryminalnego KPP w Świebodzinie z 9 letnim stażem. Jego pasją są japońskie sztuki walki. Wolny czas po służbie poświęca na ćwiczenia w Klubie Sportowym Ju-Jitsu w Świebodzinie. Klub przynależy do Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki (IMAF).

4 czerwca w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF. Na imprezę przybyło prawie 200 zawodników. Konkurencje w różnych kategoriach odbywały się od rana do późnego popołudnia. Przemysław Perczyński wystartował w dwóch: Kobudo seniorów (klasa Kyu) i Kobudo Kata synchroniczne, drużynowe. W obu kategoriach wywalczył I miejsca. Funkcjonariusz świebodzińskiej jednostki ćwiczy nie tylko długim kijem. Z powodzeniem posługuje m.in. się pałkami typu Tonfa robiąc formy Kata dwoma jednocześnie. Kobudo, to system walki narzędziami przeważnie drzewcowymi. Styl ćwiczony przez Perczyńskiego pochodzi z Okinawy. Bronią wybraną na Mistrzostwach był długi (180 cm. ) kij zwany „bo”. Podobnie w kata synchronicznym drużynowym. Tu trudność polegała na tym, aby trzech zawodników jednocześnie, równo wykonywało te same sekwencje. Drużyna ze Świebodzina zrobiła to najlepiej.

KWP Gorzów Wlkp.

TAGI
DG

 

 • Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć

  Taniec pozwala rozładować energię, wyrazić emocje, a także poprawić kondycję psychiczną oraz fizyczną. Niesie ze sobą wiele korzyści, a więc efekty regularnych treningów na pewno pozytywnie Cię zaskoczą. Dlaczego warto tańczyć?

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Dlaczego warto ćwiczyć fitness?

  Nie od dziś wiadomo, że dbanie o aktywność fizyczną ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Ćwiczenia fitness to jedna z ulubionych form aktywności kobiet - są energiczne, angażujące wszystkie mięśnie i spalają dużo kalorii. Dlaczego warto się na to zdecydować i jaki sport wybrać?

 • Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Ostatni mecz sezonu w ramach II Ligi Futsalu

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się ostatni mecz w ramach II Ligi Futsalu. Lider tabeli PKM Zachód Persa AZS UZ Zielona Góra podejmie na własnym boisku trzeci w tabeli SPN Paolo Gorzów Wielkopolski.

 • Zawodnik Wataha Zielona Góra walczy o zdrowie! Trwa zbiórka pieniędzy

  Zawodnik Wataha Zielona Góra walczy o zdrowie! Trwa zbiórka pieniędzy

  Markus Graja to zawodnik futbolu amerykańskiego zielonogórskiej drużyny Wataha. Podczas pierwszego meczu w lidze juniorskiej doszło u niego do pęknięcia naczyniaka. Młody chłopak walczy o powrót do zdrowia oraz sprawności!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u