Dwa złote medale dla policjanta ze Świebodzina (ZDJĘCIA)

14 czerwiec 2016

Sierż. sztab. Przemysław Perczyński indywidualnym i zespołowym Mistrzem Polski w Kobudo. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie, zdobył dwa złote medale podczas Mistrzostw Polski IMAF, które odbyły się w Złotoryi.

Sierż. sztab. Przemysław Preczyński jest policjantem Wydziału Kryminalnego KPP w Świebodzinie z 9 letnim stażem. Jego pasją są japońskie sztuki walki. Wolny czas po służbie poświęca na ćwiczenia w Klubie Sportowym Ju-Jitsu w Świebodzinie. Klub przynależy do Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki (IMAF).

4 czerwca w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski IMAF. Na imprezę przybyło prawie 200 zawodników. Konkurencje w różnych kategoriach odbywały się od rana do późnego popołudnia. Przemysław Perczyński wystartował w dwóch: Kobudo seniorów (klasa Kyu) i Kobudo Kata synchroniczne, drużynowe. W obu kategoriach wywalczył I miejsca. Funkcjonariusz świebodzińskiej jednostki ćwiczy nie tylko długim kijem. Z powodzeniem posługuje m.in. się pałkami typu Tonfa robiąc formy Kata dwoma jednocześnie. Kobudo, to system walki narzędziami przeważnie drzewcowymi. Styl ćwiczony przez Perczyńskiego pochodzi z Okinawy. Bronią wybraną na Mistrzostwach był długi (180 cm. ) kij zwany „bo”. Podobnie w kata synchronicznym drużynowym. Tu trudność polegała na tym, aby trzech zawodników jednocześnie, równo wykonywało te same sekwencje. Drużyna ze Świebodzina zrobiła to najlepiej.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u