Święto Truskawki 2016

15 czerwiec 2016
Autor: 
Pixabay

18 czerwca w sobotę na terenie Muzeum Etnograficznego w Ochli odbędzie się LUBUSKIE ŚWIĘTO TRUSKAWKI 2016 czyli plenerowy festyn rodzinny.

W ramach imprezy odbędzie sie "I Bieg Truskawki". Cel jest szczytny, bo wpisowe w wysokości 30 złotych przeznaczone zostanie na rehabilitację i leczenie chorego chłopca z Ochli. Początek biegu o godz. 11.00. Start i meta biegu będą umieszczone przy bramach leśnych Muzeum Etnograficznego w Ochli. Trasa do pokonania to 7 km.  W I Biegu Truskawki udział może wziąć 300 osób.

LUBUSKIE ŚWIĘTO TRUSKAWKI potrwa od godz. 11.00 do 20.30. Organizatorzy poza imprezą sportową przygotowali inne atrakcje, m.in. koncert Majki Jeżowskiej. Więcej informacji na stronie muzeumochla.pl

DG

 

 • Zielona Góra: Trwa budowa kąpieliska za 90 mln złotych. Jak wygląda postęp prac? (ZDJĘCIA)

  Zielona Góra: Trwa budowa kąpieliska za 90 mln złotych. Jak wygląda postęp prac? (ZDJĘCIA)

  Trwa budowa kąpieliska miejskiego w zielonogórskiej Ochli. Inwestycja warta blisko 90 milionów złotych ma zostać oddana do użytku w nadchodzące wakacje!

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Lato plonami bogate

  Lato plonami bogate

  Na koniec lata zapraszamy do skansenu na kolejną edycję prozdrowotnej imprezy „Lato plonami bogate”.

 • Przed nami noc spadających gwiazd. Kiedy i gdzie obserwować to zjawisko?

  Przed nami noc spadających gwiazd. Kiedy i gdzie obserwować to zjawisko?

  Przed nami noc spadających gwiazd, jak co roku niebo rozbłyśnie dzięki rojowi Perseidów. Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza wszystkich chętnych na "Noc Spadających Gwiazd". Na miejsce dojedziemy bezpłatnymi autobusami! Największą aktywność spadających gwiazd będziemy mogli zaobserwować w nocy z poniedziałku 12 sierpnia na wtorek 13 sierpnia od godziny 20 do 6 rano.

 • Zabójstwo w zielonogórskiej Ochli. "Sąsiad zabił sąsiada" (ZDJĘCIA)

  Zabójstwo w zielonogórskiej Ochli. "Sąsiad zabił sąsiada" (ZDJĘCIA)

  Na terenie jednej z posesji przy ulicy Żagańskiej w zielonogórskiej Ochli, dzielnica Nowe Miasto, doszło do zabójstwa mężczyzny. Do sprawy zatrzymana została już jedna osoba.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u