Groźny pożar w Nowej Soli (ZDJĘCIA)

15 czerwiec 2016

Dwie osoby ewakuowane przez straż pożarną, sześć osób opuściło budynek o własnych siłach, kilka osób w szpitalu. To bilans pożaru, który wybuchł wczoraj (14.06) w Nowej Soli. Paliło się mieszkanie domu wielorodzinnego w zabudowie szeregowej.

- Zgłoszenie o pożarze otrzymaliśmy od sąsiadów tego lokalu - mówi st. kpt. Sławomir Ozgowicz, z-ca Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli - dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował siedem zastępów straży pożarnej. W chwili przybycia pożar był już na dachu. Na klatce schodowej i strychu zalegały czarne, gęste kłęby dymu.

Z miejsca pożaru ewakuowano dwie osoby. Pożar odciął im drogę ucieczki. Poszkodowani stali przy oknie czekając na pomoc ratowników. Strażacy do mieszkańców docierali na dwa sposoby: podnośnikiem oraz nacierając na ogień od wewnątrz. Szybko udało się uciszyć źródło pożaru i mieszkańcy zostali wyprowadzeni za zewnątrz schodami.

Na miejscu udzielona została im pomoc lekarska. Po wstępnym przebadaniu zostali przetransportowani do szpitala w Nowej Soli. Do szpitala trafili również inni mieszkańcy, którzy po wyjściu z budynku zaczęli odczuwać mdłości.

- Ogień z mieszkania przeniósł się na klatkę schodową oraz po drewnianej klatce na strych tego lokalu - kontynuuje strażak - na szczęście strych był niezamieszkały. Duże straty ponieśli również mieszkańcy piętra poniżej, które zostało zalane w skutek gaszenia.

Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej ogień swoje źródło miał w pomieszczeniu kuchennym. Nad szczegółami pracuje policja. Mieszkańcy budynku spędzili noc u rodzin, przebywanie w budynku było niebezpieczne.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u