Pokaz siły RM Solar Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanie wygrali w Rybniku

14 czerwiec 2020
Autor: 
Pokaz siły Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanie wygrali w Rybniku Redakcja/archiwum

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra już na starcie sezonu pokazali, że będą jednym z faworytów w walce o mistrzostwo Polski. W Rybniku wygrali mecz z beniaminkiem PGE Ekstraligi, PGG ROW-em Rybnik. Zielonogórska ekipa zwyciężyła 53:36.

Po remisie w pierwszym biegu najwięcej działo się w wyścigu juniorskim. Najpierw na tor upadł Mateusz Tudzież. Po powtórce w 4-osobowym składzie upadek zanotował debiutujący dziś Kacper Kłosok. W kolejnym ściganiu groźny incydent z udziałem Tudzieża. Młody zawodnik po zamknięciu przez zawodników Falubazu zahaczył o motocykl Tondera i mocno upadł na tor. Ostatecznie bieg zakończył się wynikiem 5:0 dla zielonogórzan.

Kolejne gonitwy to już remisy i zwycięstwa RM Falubazu Zielona Góra. Świetną jazdę pokazał Norbert Krakowiak, z kolei punkty dla Rybnika ratował Kacper Woryna i Robert Lambert. Swoją siłę pokazali w 9 biegu, kiedy to wygrali 5:1. Radość gospodarzy szybko uspokoili jednak zielonogórzanie. Krakowiak wspólnie z Protasiewiczem objechali rybniczan. Runda zasadnicza zakończyła się wynikiem 47:30 dla Falubazu.

W biegu 14 trener Falubazu Zielona Góra Piotr Żyto postawił na Krakowiaka. Niestety młody zawodnik przegrał walkę o 1 punkt z Andzejem Lebedevsem i skończył na ostatnim miejscu. Wówczas wygrał Piotr Protasiewicz. W ostatnim biegu na pierwszym miejscu uplasował się natomiast Kacper Woryna.

Za tydzień zielonogórzanie powalczą o kolejne punkty. Tym razem na swoim torze przy W69. Rywalem będzie Eltrox Włókniarz Częstochowa.

PGG ROW Rybnik - Falubaz Zielona Góra 36:53

RM Solar Falubaz Zielona Góra: Martin Vaculik (1*,2,0,2), Antonio Lindbaeck (1*,1,1,3), Michael Jepsen Jensen (2,1,3,2,2), Patryk Dudek (2*,3,2*,1*,1*), Piotr Protasiewicz (2,2,2*,1*,3), Norbert Krakowiak (2,3,3,0), Mateusz Tonder (3,1*,1)

PGG ROW Rybnik: Adrian Miedziński (0,0), Andzej Lebedevs (1,0.1*), Vaclav Milik (3,2,1,2,0), Mateusz Szczepaniak (0,0), Kacper Woryna (3,3,1,2*,0,3), Kacper Kłosok (u,w,w), Mateusz Tudzież (u,w,w), Robert Lambert (0,3,3,3,3,2)

Przeczytaj: Wzorowy korytarz życia na trasie S3 w Lubuskiem. Strażacy pędzili do pożaru (FILM)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u