Przed Mistrzostwami Polski w parakajakarstwie!

15 sierpień 2020
Autor:  Sebastian Cielecki
Przed Mistrzostwami Polski w parakajakarstwie!

Już w najbliższą niedzielę, Kamila Kubas - zawodniczka ZSR Start Zielona Góra - weźmie udział w Mistrzostwach Polski w Parakajakarstwie. Mistrzostwa Polski w Parakajakarstwie rozegrane zostaną w dniu 16.08.2020 r. na torze regatowym Malta w Poznaniu.

Parakajakarstwo, czyli kajakarstwo osób z niepełnosprawnością. W wymiarze wyczynowym dyscyplina ta obejmuje tylko osoby z dysfunkcjami ruchowymi. Rywalizuje się, korzystając z lekko zmodyfikowanego sprzętu, m.in. kajaków o większej stabilności. - W ten specyficzny czas dla każdego sportowca cieszą nas każde zawody. Jest to ważne, kiedy poświęcasz codziennie czas na trenowanie, aby zwieńczeniem tego było stanąć w bloku startowym. Taki jest cel naszego trenowania. Od zawodów oczekuje tego, aby uzyskać dobry wynik. Po Mistrzostwach Polski zostaje na obozie w Poznaniu na tydzień, a już na początku sierpnia mam zaplanowane zgrupowanie w Wałczu. Kolejne ważne zawody są we wrześniu - Puchar Świata. Ostatnimi międzynarodowymi zawodami w tym roku będą Mistrzostwa Europy, które odbędą się w październiku. - mówi dla portalu NewsLubuski.pl Kamila Kubas.

Dodajmy, że Kamila jest brązową medalistką Mistrzostw Paraolimpijskich w Rio 2016 w parakajakarstwie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u