Falubaz przegrał w Lublinie, ale pojedzie w play-offach. Zielonogórzanie powalczą o medale

13 wrzesień 2020
Autor: 
Falubaz przegrał w Lublinie, ale pojedzie w play-offach Redakcja/archiwum

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra po emocjonującym spotkaniu z Motorem Lublin wjeżdżają do play-offów PGE Ekstraligii. W półfinale powalczą ze Stalą Gorzów albo Unią Leszno.

Po wygranej Motoru w pierwszym biegu najwięcej działo się w wyścigu juniorskim. W pierwszej odsłonie drugiej gonitwy dnia na tor upadli Wiktor Trofimow i Wiktor Lampart z Lublina oraz zawodnik Falubazu Mateusz Tonder. Wówczas z powodu kontuzji ręki z zawodów decyzją lekarza wykluczony został W. Lampart.

Dalej swoją siłę niemalże cały czas prezentowali gospodarze. Zielonogórzanie przebudzali się tylko co jakiś czas. Później do kolejnego groźnego upadku doszło w 9 biegu. Na pierwszym łuku upadł Martin Vaculik. Uraz był na tyle bolesny, że Słowak nie pojawił się w kolejnych biegach.

Przed biegami nominowanymi Lublinianie prowadzili 44:34 (86:82 w dwumeczu). W czternastej gonitwie Falubaz postawił na Patryka Dudka i Michaela Jepsena Jensena, jednak zawodnicy przegrali 5:1. Wszystko rozstrzygał więc ostatni bieg. Było to być albo nie być dla Zielonogórzan. Wtedy znakomicie pokazał się Dudek. Mikkel Michelsen i Matej Zagar robili wszystko, aby prześcignąć Duzersa, jednak bezskutecznie.

Falubaz w play-offach. Czy będą derby?

Heroiczny Patryk Dudek stał się bohaterem RM Solar Falubazu Zielona Góra. Poszkodowany po sobotnim upadku w Grand Prix w Gorzowie wprowadził drużynę do play-offów.

- Ciężko było nam się dzisiaj odpowiednio dopasować. Cały czas szukaliśmy odpowiednich ustawień. Żyjemy w czasach dużej presji, a ja to lubię i trochę mi to pomaga. Jak widać, dobrze mi to wychodzi. W najbliższych dniach przejdę kolejne zabiegi rehabilitacyjne, aby być w pełnej formie na kolejne ważne zawody - powiedział Patryk Dudek na antenie nSport+.

Kto będzie rywalem Zielonogórzan w półfinałach? O tym zadecyduje poniedziałkowe spotkanie ROW-u Rybnik i Betardu Sparty Wrocław. Jeśli Wrocławianie wygrają, co jest bardzo prawdopodobne, to Falubaz ukończy rundę zasadniczą na czwartej pozycji. Wtedy zmierzy się z Fogo Unią Leszno.

Motor Lublin - Falubaz Zielona Góra 52:38

Motor Lublin: Jakub Jamróg - 6 (3,1,1,1), Grigorij Łaguta - 11 (3,w,3,2,3), Matej Zagar - 10+3 (2*,2,2*,3,1*), Jarosław Hampel - 11+1 (3,0,3,3,2*), Mikkel Michelsen - 11+2 (2*,3,3,1*,2), Wiktor Lampart - 0 (w,ns,ns), Wiktor Trofimow jr - 3 (2,0,1)

RM Solar Falubaz Zielona Góra: Antonio Lindbaeck - 5 (1,2,2,0), Martin Vaculik - 1+1 (0,1*,u/-,-,-), Michael Jepsen Jensen - 6 (0,3,1,2,0,0), Piotr Protasiewicz - 7 (2!,1,2,2,0), Patryk Dudek - 11 (1,3,0,3,1,3), Norbert Krakowiak - 5 (3,1,1), Mateusz Tonder - 3+1 (1,2*,0), Damian Pawliczak - ns

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.