Pierwsza porażka Zastalu Enea BC Zielona Góra

08 październik 2020
Autor:  Sebastian Cielecki
Pierwsza porażka Zastalu Enea BC Zielona Góra Redakcja

Wszystko zaczęło się w 1946 roku. Wtedy w Zielonej Górze pojawiła się koszykówka. Natomiast od sezonu 1968/69 zielonogórzanie grali pod szyldem "Zastal". 7 br. października historia zatoczyła swoje koło i zielonogórzanie znów wybiegli na boisko jako Zastal. Wszyscy na ten moment musieli czekać 8 lat.

Pierwszy mecz "nową" nazwą rozegrali na wyjeździe w Toruniu. Niestety, tam ulegli, przegrywając swój pierwszy mecz w sezonie 94:88. Pierwszy raz w sezonie zawodnicy Żana Tabaka mieli tak wyrównanych przeciwników. Pierwszy raz zielonogórzanie nie mogli wejść w swój rytm. Przez cały mecz tylko druga kwarta była na zadowalającym poziomie, jaki Zastal prezentuje w tym sezonie. Po wznowieniu drugiej kwarty tablica pokazywała wynik 25:19 dla torunian. Jednak w pewnym momencie nastąpiło przebudzenie i w 17 minucie Zastal powstrzymał rozpędzony Polski Cukier.

Popisał się nowy gracz Ronalds Freimanis. Łotysz po akcji 2+1 wyprowadził swój nowy zespół na prowadzenie, a tuż przed przerwą poprawił wynik rzucając trójkę. Tym samym pierwsza połowa zakończyła się na korzyść Zastalu. Pierniki w drugiej połowie dominowały rządząc na swoim parkiecie. w 38 minucie Torunianie prowadzili różnicą 12 "oczek". Końcówka, to był ostatni oddech ekipy Żana Tabaka, mimo to się nie udało.

Na uwagę zasługują jedynie Reynolds, który zdobył 22 punkty i rzucił 5 razy za trzy punkty, Groselle, który zdobył 21 punktów i miał na swoim koncie 12 zbiórek, oraz Lundberg, który zdobył 17 punktów i miał 5 asyst.
W EBL nie ma już drużyn, które są niepokonane.

POLSKI CUKIER TORUŃ 94:88 ZASTAL ENEA BC ZIELONA GÓRA 23:19 | 16:22 | 27:23 | 28:24.

Toruń:
Kulig 23pkt,
Trotter 15pkt,
Diduszko 15pkt,
Jackson 10pkt,
Bragg 11 pkt,
Cel 9pkt,
Woods 9pkt,
Samsonowicz 2 pkt,
Perka 0.

Zielona Góra:
Reynolds 22pkt,
Groselle 21pkt,
Lundberg 17pkt,
Koszarek 10pkt,
Berzins 8pkt,
Williams 5pkt,
Freimanis 5pkt,
Put 0pkt,
Ponitka 0pkt.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u