Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

29 kwiecień 2023
Autor: 
Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej zdjęcie organizatora

Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

Niezwykły dzień aktywności sportowej rozpocznie druga edycja Biegu Liona, czyli biegu przeznaczonego dla najmłodszych amatorów lekkoatletyki. Rywalizacja odbędzie się w czterech kategoriach:

• dla dzieci w wieku od 3 do 4 lat na dystansie 100 metrów,

• dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat na dystansie 200 metrów,

• dla dzieci w wieku od 7 do 8 lat na dystansie 300 metrów,

• dla dzieci w wieku od 9 do 10 lat na dystansie 400 metrów.

W Biegu Liona będzie mogło wziąć udział 200 uczestników, a na każdego z nich będą czekać nagrody – specjalny pakiet startowy oraz medal po ukończonym biegu.

- Uważamy, że angażowanie dzieci w aktywności sportowe jest szczególnie ważne, ponieważ wpływa pozytywnie na ich zdrowie psychiczne i fizyczne, a także odpowiedni rozwój – mówi Blanka Mellova, Kierownik ds. Żywienia, Zdrowia i Wellness, Nestlé Polska. – Uczestnictwo w Biegu Liona i innych atrakcjach, przygotowanych w ramach naszego wydarzenia, dostarczy najmłodszym uczestnikom świetnej zabawy oraz namiastki sportowej rywalizacji. Dorośli również mogą podjąć wyzwanie w wielu sportowych konkurencjach – zapraszamy wszystkich mieszkańców Kargowej i okolic do wzięcia udziału w przygotowanych aktywnościach – dodaje Marta Jurewicz, HR Manager w Nestlé Polska, oddział w Kargowej.

Nie tylko bieganie. Na uczestników czekają także dyscypliny lekkoatletyczne i spotkanie z gwiazdą sportu!

Obowiązkowym punktem do odwiedzenia będzie Miasteczko Lekkoatletyczne, organizowane w ramach prowadzonego od 8 lat programu Lekkoatletyka dla każdego. Program jest realizowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki we współpracy z Nestlé.

Dzieci i dorośli będą mogli sprawdzić się w wybranych konkurencjach lekkoatletycznych, m.in. w biegu płotkarskim, pchnięciu kulą czy rywalizacji drużynowej w strefie aktywności rodzinnej. Główną atrakcją wydarzenia będzie natomiast spotkanie z gwiazdą sportu – Kornelią Lesiewicz, lekkoatletką, halową wicemistrzynią Polski w biegu na 400 metrów (2021 r.), a także rekordzistką Polski juniorów na tym dystansie – które z pewnością dostarczy wielu emocji i inspiracji zarówno młodszym, jak i dorosłym uczestnikom wydarzenia.

Podczas sportowego wydarzenia w Kargowej odbędą się również turnieje piłkarskie organizowane przez stowarzyszenie MUKS, a na wszystkich odwiedzających czekać będzie szereg dodatkowych atrakcji, jak laserowy paintball czy dmuchane zamki.

Wydarzenie odbędzie się 1 maja 2023 r. w godzinach 11-16 na Stadionie Miejskim przy ul. Sulechowskiej w Kargowej. O godzinie 11 wystartują zawodnicy Biegu Liona. Zapisy na bieg zaczną się dwie godziny wcześniej, o godzinie 9 tego samego dnia. Chętni mogą zarejestrować się na bieg wyłącznie w obecności swoich opiekunów.

Zapraszamy!

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek.

W 2023 roku firma świętuje 30-lecie swojej obecności w Polsce, gdzie jest pracodawcą dla 5500 osób zatrudnionych w 8 lokalizacjach. W ciągu ostatnich 30 lat Nestlé stało się ważnym podmiotem zaangażowanym w rozwój i innowacyjność polskiej gospodarki oraz zaufanym partnerem dla lokalnych społeczności. Firma nieustannie się zmienia, kładąc nacisk na nową ofertę produktową, innowacje i zrównoważony rozwój. Z szacunkiem rozwija znane i lubiane polskie marki, takie jak Winiary, Bobo Frut i Nałęczowianka. Polskim konsumentem daje dostęp do uznanych międzynarodowych marek, jak: Gerber, Garden Gourmet, Nescafe, Nespresso, Perrier czy Pellegrino. W ostatnich latach firma znacząco powiększyła swoje portfolio o marki odżywek, witamin i suplementów diety, m.in.: Vital Proteins, co odzwierciedla kierunek jej rozwoju. Nestlé Polska to firma oparta na wiedzy, troszcząca się o swoich pracowników, którzy mają wpływ i mogą wspólnie zmieniać przyszłość. Swoim pracownikom daje różnorodne możliwości rozwoju kariery w Polsce, jak i zagranicą w ramach jednej organizacji.

Nestlé wyzwala moc jedzenia, by podnosić jakość życia każdego z nas oraz przyszłych pokoleń.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u