Sposoby na szybkie wyrównanie opalenizny

12 lipiec 2023
Autor: 
Sposoby na szybkie wyrównanie opalenizny

Nieodpowiednie nałożenie kremów z filtrem, użycie zbyt słabych produktów czy nadmierna ekspozycja na słońce – to wszystko może skutkować nierównomierną opalenizną, a nawet plamami na ciele. Jak sobie z tym poradzić? Mamy kilka sprawdzonych sposobów.

Peeling może zdziałać cuda

Jednym z najskuteczniejszych, ale też najczęściej stosowanych rozwiązań jest użycie peelingu. Warto wiedzieć o tym, że w trakcie opalania to jedynie wierzchnia warstwa skóry zmienia kolor, a więc po nadmiernej ekspozycji na słońce, można ją złuszczyć, a wtedy na jej miejscu pojawią się nowe komórki, które są już jaśniejsze. Oczywiście złuszczanie samo w sobie jest naturalnym procesem, a peeling jedynie go przyspiesza.

Jak często stosować peeling? Latem warto to robić raz albo dwa razy w tygodniu. Należy też wybierać kosmetyki naturalne lub przygotowywać je we własnym domu z łatwo dostępnych produktów, takich jak sól, cukier czy kawa. Z kolei do twarzy zdecydowanie bezpiecznym wyborem będą peelingi drobnoziarniste albo enzymatyczne. Po zastosowaniu takiego kosmetyku, skóra może być jeszcze bardziej wrażliwa na działanie promieni UV, a więc bardzo istotne jest to, żeby stosować wysoką ochronę.

Krem rozjaśniający przebarwienia

Kiedy na Twoim ciele pojawiły się ciemniejsze plamki, a w szczególności znajdują się one na twarzy, możesz je rozjaśnić, wybierając specjalny krem rozjaśniający przebarwienia. Stosuje się go punktowo, żeby na cerze nie pojawiły się zbyt jasne placki. Na rynku znajdziesz wiele tego typu produktów, jednak trzeba przyznać, że zastosowanie peelingu jest po prostu szybsze i łatwiejsze.

Samoopalacz

Słońce latem operuje szczególnie mocno w godzinach popołudniowych. A wtedy przecież najczęściej wychodzimy z domu po pracy. Już nawet podczas aktywności fizycznej, takiej jak bieganie czy jazda na rowerze albo nawet spacer, możesz opalić się nierównomiernie i mieć, np. ciemniejszą zewnętrzną stronę nogi. W takiej sytuacji możesz swobodnie wyrównać opaleniznę samoopalaczem. Podczas nakładania, pamiętaj jednak o tym, żeby skrupulatnie omijać miejsca, które już są opalone.

Jeżeli z kolei szykuje się wielkie wyjście, a na Twojej twarzy znajdują się nieestetyczne plamy, po prostu przykryj je odpowiednim podkładem i pudrem.

Czytaj także: Jak taniec wpływa na zdrowie? Korzyści mogą Cię zaskoczyć


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u