Zielona Góra: Wiadukt na Alei Zjednoczenia do wyburzenia

09 wrzesień 2022
Autor: 
Zielona Góra: Wiadukt na Alei Zjednoczenia do wyburzenia Redakcja

Przetarg na remont ulicy Zjednoczenia wraz z wiaduktem ogłoszono jeszcze w 2021 roku. Inwestycja zakładała wymianę nawierzchni, budowę ciągów rowerowych oraz wymianę krawężników. Przebudowanie kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego.

Na samym wiadukcie wykonawca miał dokonać potrzebnych prac rozbiórkowych i robót ziemnych, aby później wymienić nawierzchnię, naprawić powierzchnie betonowe i żelbetowe oraz zamontować elementy odwodnienia. 

Przetarg wygrało konsorcjum firm PBW Inżynieria Wrocław i DROMOSTTOR Sp. z o.o. z Lwówka Śląskiego.

Tuż po rozpoczęciu remontu okazało się, że wiadukt jest w bardzo złym stanie.  Prace zostały ograniczone a Miasto zleciło ekspertyzy. Decyzja zapadła: wiadukt musi zostać wyburzony i wybudowany na nowo. Jak informuje prezydent Janusz Kubicki, z obecnego wiaduktu prawdopodobnie pozostaną tylko fundamenty. Przewidywany koszt inwestycji  przekracza 100 mln zł.

Urzędnicy planują aby ruch na wiadukcie odbywał się tak jak obecnie. Po wyburzeniu i odtworzeniu jednej nitki wiaduktu, zapewnieniu przejazdu nad torami rozpoczną się prace przy drugiej. Budowa nowego mostu może potrwać od 3 do 6 lat. Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

45-letni wiadukt już niebawem przejdzie do historii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Czytaj także: Będzie przebudowa drogi krajowej "27" w Świdnicy pod Zieloną Górą

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u