Dziki sieją postrach wśród mieszkańców Sulęcina

22 luty 2018
Autor:  Ryszard Waldun

W Sulęcinie pojawiły się dziki.

Sprawa dotyczy głównie osiedla Słonecznego oraz tzw. Ostrówka, gdzie od kilku tygodni mieszkańcy spotykają na swej drodze stada dzików.

Jak relacjonuje jedna z mieszkanek- strach wychodzić, nie mówiąc o wypuszczaniu dzieci by się bawiły na placu zabaw. Sprawę znają już miejscy urzędnicy oraz Zarząd Wojskowego Koła Łowieckiego nr 462 „SZOP” w Wędrzynie. Zarówno jedni jak i drudzy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności i nie dokarmianie zwierzyny.

Wspólnie z Gminą i w porozumieniu z Nadleśnictwem Sulęcin Koło przygotowało dodatkowe leśne pola zaporowe, systematycznie zasilane karmą w celu ograniczenia przenikania zwierzyny na tereny zamieszkałe. Zorganizowano dodatkowe polowania zbiorowe, mające na celu wyeliminowanie osobników zwierzyny łownej z kompleksów leśnych przylegających do terenów zamieszkałych. W uzgodnieniu z Powiatowym Lekarzem Weterynarii dokonano odstrzału sanitarnego dzików. Tym samym powiększyło to plan pozyskania zwierzyny ponad 100% zakładanego planu. Wyłożono i systematycznie wykładane są przez myśliwych Koła środki odstraszające. Zwiększono penetrację terenu przyległego do osiedla przez myśliwych wykonujących polowania indywidualne.

Tekst Ryszard Waldun

Foto: Dariusz Łukasik i Andrzej Szwaja

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.