Szkolne dziennikarstwo (ZDJĘCIA)

30 marzec 2018
Autor: 

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą wcielili się w rolę dziennikarzy i odwiedzili policjantów by przeprowadzić z nimi wywiad na temat zjawiska cyberprzemocy. Wskazówki oraz cenne informacje dotyczące form agresji elektronicznej oraz związanych z nią faktów i mitów opublikowano na łamach szkolnej gazetki.

Policjanci prewencji oraz dzielnicowi realizujący programy profilaktyczne skierowane do dzieci i młodzieży cyklicznie odwiedzają placówki oświatowe, by przypominać najmłodszym o tym, w jaki sposób mogą uniknąć wielu zagrożeń. Podczas jednego z takich spotkań w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kostrzynie nad Odrą uczniowie zaproponowali by tematowi cyberprzemocy poświęcić miejsce w gazetce szkolnej. O udzielenie odpowiedzi na trudne pytania dotyczące bardzo szybko rozwijającego się zagrożenia poprosili funkcjonariuszy ds. nieletnich kostrzyńskiego Komisariatu Policji.

Młodzi adepci dziennikarstwa zadawali pytania st. asp. Annie Suroń oraz asp. Piotrowi Piaseckiemu z Zespołu ds. Wykroczeń, organizacji Służby, Patologii i Nieletnich Referatu Prewencji. Uczniów ciekawiło między innymi to, w jaki sposób można ustrzec się przed kłopotami i zagrożeniami, jakie ze sobą niesie Internet, a także jaki wpływ na otoczenie ma tzw. hejt. Policjanci radzili, co zrobić w przypadku gdy staliśmy się ofiarami agresji elektronicznej, a także kiedy powinien niepokoić nas kontakt nawiązany z inną osobą w Internecie. Odpowiadali także na pytania o odpowiedzialność karną za dopuszczenie się takich form agresji jak prześladowanie, zastraszanie, nękanie lub wyśmiewanie innych osób z wykorzystaniem Internetu, SMS-a, wiadomości e-mail, witryn internetowych czy portali społecznościowych. Przypominali, że w Internecie nikt nie jest anonimowy, a wirtualne znajomości nie zawsze są nawiązywane w przyjaznych zamiarach.

źródło: KMP w Gorzowie Wlkp.

MS

Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu.

 • Wody Polskie przebudują przeprawę w Kostrzynie nad Odrą. Wykonawca przejmuje plac budowy

  Wody Polskie przebudują przeprawę w Kostrzynie nad Odrą. Wykonawca przejmuje plac budowy

  To wielkie zadanie inwestycyjne wpisujące się w szereg działań, które w najbliższych latach podejmą Wody Polskie. Szykujemy się do podpisania umowy z wykonawcą przebudowy mostu nad Regalicą w Szczecinie, a teraz zaczynamy przebudowę mostu w Kostrzynie nad Odrą.

 • "Jestem bezsilna". Rozmowa z ofiarą cyberprzestępców i banku

  "Jestem bezsilna". Rozmowa z ofiarą cyberprzestępców i banku

  Cyberprzestępcy wzięli na nią kredyt. Bank nie zareagował. Udzielił blisko 155 000 zł kredytu. Teraz musi spłacać ok 227 000 zł, w ratach miesięcznych po 2100. Jej dochód wynosi niecałe 2000 zł miesięcznie. TYLKO U NAS rozmowa z panią Renatą (nazwisko do informacji redakcji), która w środę 24. marca z grupą UNITED FOR FREEDOM starała się odzyskać swoje pieniądze w jednym z zielonogórskich banków.

 • Tragiczny wypadek dwóch motocyklistów. Jedna osoba nie żyje

  Tragiczny wypadek dwóch motocyklistów. Jedna osoba nie żyje

  Do tragicznego w skutkach wypadku dwóch motocyklistów doszło na ulicy Północnej w Kostrzynie nad Odrą. W wyniku zdarzenia zginęła jedna osoba.

 • 1500 policjantów zabezpieczy festiwal Pol’and’Rock

  1500 policjantów zabezpieczy festiwal Pol’and’Rock

  Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp. wydał opinię dotyczącą zabezpieczenia tegorocznego festiwalu Pol’and’Rock, wskazując na zagrożenia definiowane także przez organizatora. Policja w tym zakresie podejmuje wszystkie niezbędne środki, aby zapewnić bezpieczeństwo jego uczestnikom. Stosowane rozwiązania sprawdzają się, a praca funkcjonariuszy jest wysoko oceniana.  

 • Nie żyje 32-letni mężczyzna. To był wyrok - informują świadkowie

  Nie żyje 32-letni mężczyzna. To był wyrok - informują świadkowie

  We wtorkowy wieczór, 14 maja przy ul. Jana Pawła II w Kostrzynie nad Odrą doszło do tragedii. Zabity został 32-letni obywatel Bułgarii, a jego 26-letnia partnerka, także obywatelka Bułgarii została ciężko ranna i przebywa w szpitalu. Walczy o życie.

 • Zapraszamy na majówkę do Kostrzyna

  Zapraszamy na majówkę do Kostrzyna

  Burmistrz dr. Andrzej Kunt oraz Kostrzyńskie Centrum Kultury zapraszają mieszkańców i nie tylko na wielką majówkę, która odbędzie się w Miejskim Parku.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u