Charytatywny mecz o zdrowie dwuletniego syna policjanta

04 maj 2018

W Żarach policjanci oraz sędziowie piłkarscy spotkali się na murawie, by rozegrać mecz. Nie wynik był tu jednak najważniejszy, a cel w jakim wszyscy tego dnia się spotkali. Impreza charytatywna zorganizowana została dla dwuletniego Mikołajka – syna policjanta z Żar, który ma uszkodzony rdzeń kręgowy.

Sędziowie piłkarscy oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zorganizowali mecz charytatywny dla dwuletniego synka jednego z żarskich policjantów - Mikołajka, który ma uszkodzony rdzeń kręgowy. W czwartek, 3 maja o godzinie 14 na stadionie ,,Syrena" w Żarach drużyna policjantów zagrała przeciwko drużynie sędziów piłkarskich.

Nie wynik był tu najważniejszy, a szlachetny cel w jakim wszyscy się spotkali tego dnia. Podczas imprezy charytatywnej na uczestników czekało wiele atrakcji. Dla dzieci przygotowano gry i zabawy oraz dmuchane zamki użyczone przez Urząd Miasta w Żarach. Dużym zainteresowaniem cieszyło sie stoisko policyjne, gdzie można było zrobić pamiątkowy odcisk palca, przymierzyć kask, kamizelkę i tarczę, a także wsiąść do policyjnego radiowozu.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie, a z młodzieżą o pracy w Policji. Najwięcej emocji wzbudził dynamiczny i profesjonalny pokaz z psami patrolowymi przygotowany przez policyjnych przewodników z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Ponadto każdy mógł zobaczyć jakie wyposażenie posiada wóz strażacki i zbadać poziom cukru oraz ciśnienie tętnicze w karetce pogotowia. Można było z bliska podziwiać zabytkowe samochody, a także wsiąść na motocykl

W przerwie meczu odbyła się licytacja charytatywna m.in. karnetu na basen, karnetu na zajęcia fitness, piłek i koszulek z autografami znanych sportowców, płyt CD z autografami wykonawców. Dla smakoszy czekały pieczone kiełbaski oraz pieczony dzik. - Pogoda sprzyjała, a mieszkańcy Żar i okolicznych miejscowości, którzy przyszli wspomóc Mikołajka, na pewno tego dnia się nie nudzili. - relacjonuje podkom. Aneta Berestecka - KPP Żary 

Wpłat na rehabilitację Mikołajka można dokonywać przez cały czas na:

Fundacja Dzieciom ,,Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Konto numerr.: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: 29953 - Walasek Mikołaj - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

TAGI
Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u