Rząd luzuje obostrzenia! Otwarte zostaną m.in. hotele i kina!

05 luty 2021
Rząd luzuje obostrzenia! Otwarte zostaną m.in. hotele i kina! Krystian Maj/KPRM

Premier Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów informacje na temat luzowania obostrzeń w walce z koronawirusem!

W połowie lutego otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe, a także kina! - Od wielu tygodni obserwujemy stabilizację zachorowań, mamy sytuację lepszą jeśli chodzi o poziom zajętości łóżek covidowych i respiratorowych. Liczba zgonów jest cały czas niepokojąca i dlatego możemy dzisiaj mówić jedynie o kruchej stabilizacji. - mówił podczas konferencji prasowej Premier Mateusz Morawiecki.

Rząd podjął decyzję o warunkowym luzowaniu obostrzeń na 2 tygodnie. 

Kultura

Od 12 lutego, warunkowo w reżimie sanitarnym otwarte zostaną kina, teatry oraz opery do 50% zajętości dostępnych miejsc. 

Sport

Od 12 lutego otwarte zostaną boiska zewnętrzne, korty, stoki narciarskie oraz baseny. 

Hotele

Od 12 lutego otwarte zostaną hotele oraz miejsca noclegowe do 50% obłożenia miejsc noclegowych. 

Co dalej pozostaje zamknięte?

Restauracje, siłownie, kluby fitness i część działalności gospodarczych zostaje nadal zamknięta. 


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u