Zielonogórskie ulice staną się wielką sceną

22 sierpień 2016
Autor: 

We wtorek w Zielonej Górze rusza XX Międzynarodowy Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus. Przez dwa dni zielonogórskie ulice okupować będą artyści.

Występy artystów będzie można obejrzeć na deptaku od godz. 12.00, a wieczorem w klubie festiwalowym – w Piekarnia Cichej Kobiety. Każdy artysta zaprezentuje swój program dwa razy dziennie. Prezentacja programu artystycznego będzie trwała od pół godziny do godziny, a o tym ile będzie kosztował występ zadecydują oglądający, wrzucając datek do kapelusza.

BuskerBus to festiwal podczas którego artyści reprezentująca różne dyscypliny sztuki ulicznej. Będzie można zobaczyć m.in cyrkowców, muzyków, akrobatów i magików.

Organizator festiwalu, Zielonogórski Ośrodek Kultury zachęca do rozmów z artystami po ich występach oraz w klubie festiwalowym, a także do dzielenia się zdjęciami i nagraniami w mediach społecznościowych. My również czekamy na wasze zdjęcia.

fot. Paweł Stawarz ZOK

 • Kto zagra na tegorocznym Winobraniu? Zdecyduj sam. Ośrodek Kultury czeka na propozycje

  Kto zagra na tegorocznym Winobraniu? Zdecyduj sam. Ośrodek Kultury czeka na propozycje

  Do Dni Zielonej Góry pozostały jeszcze 2 miesiące. Pomimo to organizatorzy, czyli m.in. Zielonogórski Ośrodek Kultury pracują już na pełnych obrotach. To właśnie oni, jak co roku czekają na Wasze, muzyczne propozycje.

 • Niezwykła wystawa

  Niezwykła wystawa

  Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w piątek, 10 listopada o godz. 17.00 na otwarcie wystawy pt. „W drodze do niepodległości. Kanadyjski przystanek – obóz Kościuszko w Niagara-on-the-Lake (1917-1919)”. Ekspozycja przygotowana jest w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

 • Wystawa Nowy Poczet Królów Polski

  Wystawa Nowy Poczet Królów Polski

  Lubski Dom Kultury zaprasza na wystawę Nowy Poczet Królów Polski. PKO Bank Polski został mecenasem pierwszego namalowanego w XXI wieku pocztu władców polskich. Pomysłodawcą projektu był Andrzej Pągowski, znakomity grafik i plakacista. Pierwsza wystawa, na której można było oglądać uwspółcześnione wizerunki władców Polski stworzone przez wybitnego plakacistę i grafika Waldemara Świerzego miała miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie wiosną 2015 roku.

 • Wrocławski Teatr Pantomimy na deskach Lubuskiego Teatru

  Wrocławski Teatr Pantomimy na deskach Lubuskiego Teatru

  Lubuskie Teatr w Zielonej Górze zaprasza na spektakl "Pustka. Pustynia. Nic" w wykonaniu Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

 • Atrakcje winobraniowe w muzeum

  Atrakcje winobraniowe w muzeum

  Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza w tym tygodniu na dwa wernisaże.

 • Winobraniowe Spotkania Teatralne

  Winobraniowe Spotkania Teatralne

  Od 2 do 10 września w Lubuskim Teatrze Winobraniowe Spotkania Teatralne, czyli bardzo bogaty program artystyczny i wielu znamienitych gości.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.