Jazzujące Muzeum zaprasza

15 luty 2017
Autor: 
Pixabay

Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na występ duetu Jarosław Buczkowski - akordeon & Dawid Troczewski - fortepian. Występ muzyków poprzedzony zostanie prezentacją obrazu znajdującego się w zbiorach MZL. Będzie to praca Kajetana Sosnowskiego (1913-1987) z 1979 roku „Układy równowartościowe”.

JAROSŁAW BUCZKOWSKI to akordeonista. Absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu i Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Nauczyciel akordeonu w Zespole Szkół Muzycznych w Poznaniu i wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie. Uczestnik wielu konkursów i festiwali, m.in. „Krokus Jazz Festiwal”, „Głogowskie Spotkania Jazzowe”, „RCK Pro Jazz Festiwal”. Jest bardzo wszechstronnym muzykiem, jednym z nielicznych w Polsce grających jazz na akordeonie. Koncertował w krajach Europy (Włochy, Niemcy, Belgia, Austria, Szwajcaria, Wyspy Kanaryjskie), a także w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W trakcie dotychczasowej pracy artystycznej współpracował z gwiazdami polskiej sceny jazzowej, wokalnej (Justyna Szafran, Iwona Loranc, Katarzyna Groniec, Grzegorz Tomczak, Agnieszka Różańska) i kabaretowej (Zenon Laskowik) jak również z aktorami Jackiem Fedorowiczem, Adrianną Biedrzyńską, Haliną Łabonarską, Wiesławem Komasą.

DAWID TROCZEWSKI to pianista, kompozytor i aranżer; absolwent poznańskiej „Szkoły Talentów” i Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W dorobku artystycznym ma wiele nagród indywidualnych i zespołowych, m.in. Grand Prix „Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistów Jazzowych” – Warszawa’2006. Ponadto jego Trio zostało laureatem międzynarodowego konkursu „European Jazz Newcomer” w Hradec Kralove (Czechy); otrzymał też kilka Nagród Specjalnych, m.in. na „Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Muzyki Rozrywkowej” (Warszawa’2006, ’2008, ’2009) oraz nagrodę „Indywidualność Muzyczna” (Inowrocław’2002). Wykonuje różne gatunki muzyczne: jazz, pop, muzykę poważną.  Dawid Troczewski był zapraszany do udziału w nagraniach kilku programów dla TVP i Polskiego Radia. Jednymi z jego autorskich projektów są programy poświęcone twórczości Czesława Niemena oraz z piosenkami Mieczysława Fogga, cieszące się dużym uznaniem publiczności. Koncertował w Polsce, Niemczech, Szwecji, Czechach, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, na Ukrainie, m.in. w Filharmonii Lwowskiej, na Zamku Królewskim w Warszawie, w studio koncertowo – nagraniowym radiowej „Trójki” oraz na festiwalach m.in.  „Głogowskie Spotkania Jazzowe”, „Jazz Goes to Town” (Czechy), „Krakowskie Zaduszki Jazzowe”, „Legnica Cantat”.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie muzeum, młodzież szkolna i studenci – 10 zł. Początek koncertu o godz. 19.00.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top