Piknik Militarny 2017

04 maj 2017
Autor: 

Miejski Dom Kultury w Witnicy zaprasza na uroczystości związane z 72 rocznicą zakończenia II wojny światowej w Europie. W tym dniu także atrakcje związane z rozpoczęciem sezonu motocyklowego 2017.

W sobotę 0 godzinie 15.00 rozpoczną się uroczystości pod Pomnikiem Pamięci Żołnierza Polskiego. Od godz. 16.00 w Parku Drogowskazów piknik militarny. O godz. 16.00 do parku zawitają także motocykliści, którzy po wspólnym przejeździe z Kostrzyna i paradzie przyłączą się do wspólnej zabawy przy ognisku.

W tym dniu zaplanowano wystawy m.in. pojazdów militarnych i motocykli, konkursy z nagrodami, oprawę muzyczną oraz zabawy dla dzieci.

W Witnicy mieści się oryginalne muzeum pod gołym niebem - Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji. Formułę Parku Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji wymyślił jako w pierwszej połowie lat 90 ówczesny prezes Towarzystwa Przyjaciół Witnicy – Zbigniew Czarnuch na fali integrowania się społeczności lokalnych wokół tzw. małych ojczyzn. Pomysł i nazwa Parku nawiązuje do czasów, w których wieś Vietz leżała na ważnym trakcie komunikacyjnym Akwizgran – Berlin – Królewiec – Petersburg oraz do faktu, że do dzisiejszych czasów w okolicy zachowały się słupy milowe i domy szosowe poczty pruskiej. Pomysł Parku został oparty na idei drogi jako symbolu łączności społeczności lokalnej ze światem i przedstawieniu odpowiedzi na pytanie co dobrego i złego ze świata dotarło do Witnicy. Park Drogowskazów powstał w 1995 r. na łąkach koło stawu w sercu miasta. Od tamtej pory rozrasta się liczba eksponatów i park wzbogaca się o nowe kolekcje.

Park Drogowskazów i Słupów Milowych Cywilizacji to park tematyczny, w którym zebrano urządzenia i obiekty opisujące rozwój ludzkiej cywilizacji, od wynalazku koła, przez maszynę parową, aż do anteny radiowo – telewizyjnej. Na 7 hektarach ekspozycji zgromadzono około 60 obiektów i kolekcja stale się powiększa.

 

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u