46. Lubuskie Lato Filmowe

20 czerwiec 2017
Autor: 
Pixabay

Święto kina w uroczym Łagowie już od niedzieli 25 czerwca. Wielbicieli filmów czeka wiele atrakcji i niespodzianek. Podobnie jak w latach poprzednich, 46. Lubuskie Lato Filmowe – Łagów 2017, będzie festiwalem międzynarodowym. Osobistości związanych z filmem i kinem nie zabraknie.

Festiwal w Łagowie kojarzy się z konkursem o nagrody Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów fabularnych, Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii filmów dokumentalnych oraz Złotego, Srebrnego i Brązowego Grona w kategorii krótkich filmów fabularnych.

Poza projekcją filmów biorących udział w konkursie odbędą się ciekawe imprezy towarzyszące m.in. przegląd etiud studenckich ze szkół filmowych z Polski, Niemiec, Węgier, Czech i Słowacji,blok filmów animowanych dla dzieci, Mistrzowie kina – spodziewani goście: Jánoš Szász (Węgry), Dušan Trančík (Słowacja), Piotr Dumała, Warsztaty filmowe dla animatorów kultury z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec i koncert muzyczny finałowy na zakończenie festiwalu.

Lubuskie Lato Filmowe jest festiwalem filmów a jednocześnie forum dyskusyjnym, miejscem wymiany doświadczeń, w tym również przemian modelu kinematografii. Miejsce, w którym się odbywa ma wielkie znaczenie. Łagów położony wśród lasów i jezior jest miejscem magicznym łączącym różne części Polski, Europy i kultury. Przyjeżdżają tam co roku aktorzy, reżyserzy, delegacje twórców z krajów uczestniczących w festiwalu, ale także bardzo wielu młodych, szczególnie aktywnych widzów z rozsianych po całej Polsce klubów filmowych i studentów wydziałów filmoznawstwa.

Festiwal potrwa tydzień od 25 czerwca do 2 lipca.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u