Święto miodu

28 czerwiec 2017
Autor: 
Pixabay

Muzeum Etnograficzne w Ochli zaprasza na słodkie święto. W sobotę i niedzielę odbędą się XVII targi pszczelarskie podczas Święta Miodu.

Święto Miodu nawiązuje do kultury ludowej i jest przede wszystkim prezentacją tradycji i teraźniejszości związanej z pszczelarstwem. Na terenie skansenu będzie kultura, sztuka i tradycje.

W tym roku po raz pierwszy zastosowana została formuła dwudniowa. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Przez dwa dni będzie to miejsce spotkań miłośników rękodzieła, sztuki ludowej i nieprofesjonalnej, smakoszy regionalnego potraw i miodu, a w niedzielę skansen zamieni się również w krainę tańca i śpiewu.

W programie przewidziane są również degustacje najlepszych gatunków miodów, prezentacje sprzętu pszczelarskiego, pokazy tradycyjnego pozyskiwania miodu. Goście będą mogli poznać zastosowanie produktów pszczelarskich w lecznictwie ludowym, kosmetyce, i w kuchni przy przygotowywaniu potraw czy nalewek.

Przez dwa dni w skansenowskiej kuźni odbędą się pokazy kowalstwa prowadzone przez Piotra Maciaszka, a w chacie z Królowa Remigiusz Dutkowiak zaprezentuje odwirowywanie miodu.

Wielką atrakcją niedzielnego dnia będzie występ białoruskiego zespołu Guda, który zaprezentuje nam pieśni lata i warsztaty tańca. A prawdziwą ucztę dla duszy sprawi spotkanie autorskie z Edwardem Dębickim, wirtuozem akordeonu, kompozytorem, poetą, pisarzem oraz znawcą kultury romskiej. Ponadto na scenie zaprezentują się kapele regionalne i odbędą się konkursy z wiedzy o tradycyjnym pszczelarstwie.

Dla najmłodszych przygotowana jest jeszcze jedna atrakcja - przejażdżki bryczką po skansenie oraz wiejskie przedszkole w zagrodzie z Cisowej.

Święto Miodu to także jarmark rękodzieła ludowego i artystycznego. Sztuka ludowa jest bowiem jedynym z istotnych elementów naszej kultury narodowej, a skansen właściwym miejscem do pielęgnacji i popularyzacji zanikających dziedzin rękodzieła, jak i prezentacji regionalnej twórczości nieprofesjonalnej. Wstęp 6zł/os. dzieci do 6 roku życia bezpłatnie.

Atrakcje czekają w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 17.00.

info: muzeumochla.pl

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u