Festiwal Michaliny Wisłockiej

28 czerwiec 2017
Autor: 

Przed nami Festiwal Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach. Będzie to pierwsze takie wydarzenie, poświęcone dr Michalinie Wisłockiej, uznanej seksuolożce, ikonie w dziedzinie ginekologii i położnictwa, która zmieniła sposób myślenia milionów Polaków. Dzięki niej zaczęliśmy rozmawiać o ważnych sprawach dotyczących seksualności, które były tematami tabu.

W latach 50-tych Lubniewice oczarowały Michalinę Wisłocką, tam właśnie poznała mężczyznę, który zainspirował ją do napisania „Sztuki kochania”. Ten legendarny poradnik wydany po raz pierwszy w 1976 roku zapoczątkował  rewolucję seksualną w naszym kraju.

Festiwal Michaliny Wisłockiej jest pokłosiem wydarzeń, które dzieją się nieustannie od 2011 roku w Lubniewicach. Bardzo bogaty, trzydniowy program opiera się m.in. na debacie o zdrowiu, spotkaniach z lekarzami, artystami, koncertach i plenerze malarskim. Gośćmi będą m.in. Krzysztof Daukszewicz, Magdalena Boczarska, Hanna Bakuła, prof. Zbigniew Izdebski i Maria Sadowska.

Organizatorzy zapraszają na plażę miejską, rynek lubniewicki i oczywiście do Parku Miłości.

Inicjatywa ta ma promować Lubniewice, a tym samym województwo lubuskie zarówno w kraju, jak i za granicą, jako miejsce szczęśliwej miłości. 

Przypomnijmy, że w styczniu 2017 roku miała miejsce premiera filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. W filmie Lubniewice zagrały jedną z głównych ról (30 min.) i występują kilkakrotnie. Film trafił do kin w całej Polsce i cieszył się oglądalnością. Lubniewice rocznie goszczą ok. 40 tysięcy turystów.  Dzięki promocji na dużym ekranie i festiwalowi poświęconym Michalinie Wisłockiej władze tej urokliwej miejscowości spodziewają się jeszcze większej liczby turystów.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u