Straż Niebieskiego Złota na Nysie Łużyckiej!

06 wrzesień 2017
Autor: 

„Straż Niebieskiego Złota” to połączenie spływu kajakowego oraz wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych – poznawanie przyrody Nysy Łużyckiej oraz życia społeczności lokalnych, których los nierozerwalnie związany jest z rzeką.

Na zakończenie wakacji dwa pierwsze weekendy września spędzamy nad międzynarodową rzeką Nysą. Każdego wieczoru w miejscowościach, w których zatrzymamy się na noc czekać będą prelekcje, spotkania ze społecznością lokalną, projekcje filmów na temat wody i przyrody.

Pierwszy etap spływu zakończył się sukcesem. W akcji wzięli udział kajakarze z Polski, Niemiec i Czech. Zgodnie z planem 2 września w Hradku nad Nysą rozpoczęła się wyprawa, na finał kajakarze dopłynęli do Radomierzyc. W tym samym dniu rozpoczął się cykl prezentacji i spotkań z mieszkańcami. W pierwszym spotkaniu wziął udział m.in. Dominik Dobrowolski - wrocławski ekolog i podróżnik, który w swoim kajaku pokonał w ramach akcji "Recykling Rejs - odzyskuj tworzywa sztuczne!" już ponad 5 tys km. Dominik Dobrowolski opowiadał o swoich kajakowych wyprawach. W kolejnym dniu kajakarze płynęli z Działoszyna do Radomierzyc, gdzie zakończył się pierwszy weekend spływu.

Drugi etap spływu planowany jest w następny weekend. Wyprawa startuje 8 i kończy się 10 września w Gubinie. W planie kolejne wykłady i spotkania. Do wyprawy można się dołączyć. Organizatorzy zapewniają kajaki, opiekę oraz miejsca noclegowe.

Trasa:

8 września: Przysieka – inauguracja

Łęknica – nocleg 8/9 września

Zasieki – nocleg 9/10 września

10 września: Gubin – finał i spotkania, wykłady, pokazy filmów dla mieszkańców

Chętni do udziału w spływie i spotkaniach powinni kontaktować się z organizatorami akcji: Monika Sadkowska tel. 661 863 993 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u